Ivo listedPrvní letošní překážkový listed dostih v Miláně putuje do Osvinova. S přehledem jej po taktické jízdě žokeje Faltejska získal pětiletý valach Ivo (Areion) ze stáje Drahomíry Stejskalová, připravovaný na západě Čech Pavlínou Baštovou.

 
Německý rodák Ivo ukázal růst formy už na loni, kdy sezóny zakončil dvěma triumfu v proutěnkách v Meranu. V dnešní Premio Giulio Caccia (L, 5+, 3200 m, 22.000 €, záznam) v poklidu sledoval ze čtvrté pozice čelo dostihu, které ovládl Notti Magiche (Montjeu), razantním nástupem se ještě před cílovou rovinou dostal do čela a v závěru měl dost sil aby odolal útoku domácího Live Your Life (Turati). Notti Magiche s Pavlem Složilem finišoval třetí,  druhý Váňův svěřenec Pour Vous Et Nous (Pour Moi) šestý.

Ani Scuderia Aichner ale z Milána neodjížděla bez vítězství - hned v úvodní cross-country Premio Gignese (7+, 3000 m, 5.000 €, záznam) se táhlým závěrem s položenýma rukama svého jezdce A. Carrassiho prosadil Il Superstite (One Cool Cat).

Mezi nezvítězivšími proutěnkáři v Premio Brivio (5+, 3200 m, 12.000 €, záznam) měl z českých zástupců nejvíce sil Váňův Passion Return (Casamento) ze Scuderie Aichner na třetím místě, 3/4 délky za ním došel čtvrtý Portorikos (Intense Focus). Na překážkách debutující Astoria (Silver Frost) se do cíle nedostala. V proutěnkách pro tříleté Premio Primi Salti (3200 m, 20.000 €, záznam) se nová akvizice Scuderie Aichner valach Brett (Arcano) uvedl druhým místem, Jean Blue (Blue Coral) doběhl čtvrtý.

Nepřehlédněte: Sternkranz vydělal peníze v Auteuil. Za sedmé místo v listed o 120 tisíc eur

Tři čeští koně se představili v rovinové části mítinku, žádný ale nedosáhl na dotované umístění. V Premio Germignaga (4+, 1800 m, 16.500 €, záznam) skončila Imsexyandiknowit (Canford Cliffs) sedmá a Achird (Archipenko) na devátém místě uzavřela doběh, v závěrečném handicapu Premio Quaderna (4+, 1600 m, 15.400 €, záznam) doběhl 61 kilogramy zatížení Donn Clifs (Canford Cliffs) šestý. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking