Zatímco v loňském roce museli slovenští turfmani čekat ze všech středoevropských zemí nejdéle, než tamní sezóna začne, letos ji v datu uspořádání prvního mítinku předběhne zřejmě jen Maďarsko, kde se běhá již od 21. března.

 
Dnes proběhla uzávěrka přihlášek na úvodní mítink 11. dubna, do kterého i kvůli nejistotě ohledně startu domácí sezóny míří řada koní českých stájí. Celkem bylo do 8 dostihů přihlášeno 78 koní, z toho pod 17 přihláškami jsou jména v Česku působících trenérů. Trojice dostihů zůstala otevřená a to včetně steeplechase Jarní ceny Petržalky, do které bylo přihlášeno 7 koní včetně českých Alegorie (Pop Rock), Lasspoura (Dalakhani) a Shenta (No Risk At All).

Vrcholem úvodního dne bude Cena trojročných koní (I.k.) na 1700 metrů o 6.000 €, do které je hlášeno 12 hřebců, z nichž třetina je trénovaná v Česku. Stáj Lokotrans zde hodlá poprvé ve střední Evropě ukázat svou naději do českých i slovenských klasik Aidensfielda (Guiliani), jehož stáj získala v lednu po 5. místě v prodejce v Chantilly za 22.555 €. Stáj Leram přihlásila loni jednou v Deauville startující hnědku Besiberri (Twilight Son), která je též hlášená do český i slovenských klasik včetně obou Derby. Barvy Jiřího Charváta bude zastupoval v lednu v Pise velmi slibně debutující Petarda (Free Eagle) a stáj Pure Nurtition vysílá svou novou posilu ryzáka Procellarum (Zoffany), ještě loni běhajícího v Irsku, kde absolvoval 6 startů, z nichž vytěžil dvě čtvrtá a jedno páté místo. (miv)

Závodisko upozorňuje, že každý účastník dostihového dne "sa musí do štvrtka 8.4.2021 zaregistrovať prostredníctvom on-line formulára. V deň dostihov sa KAŽDÝ ÚČASTNÍK pred vstupom do areálu musí preukázať:
- buď potvrdením o zaočkovaní proti Covid-19 dvomi dávkami vakcíny
- alebo negatívnym testom na Covid-19 (PCR alebo antigén) s dátumom 11.4.2021

Závodisko, š.p. zabezpečí testovanie účastníkov odberným a testovacím tímom pred areálom ZB od 8:00 do 12:30 hod. Toto testovanie bude spoplatnené sumou 25 €.

FORMULÁR JE POTREBNÉ VYPLNIŤ AJ V PRÍPADE, ŽE ÚČASTNÍK JE OČKOVANÝ ALEBO SI ZABEZPEČÍ TEST VO VLASTNEJ RÉŽII.

Vydalo i doplnění veterinárních podmínek s ohledem na síření nákazy herpesviru (EHV). Podrobnosti naleznete na stránkách Závodiska.(miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking