Březnové víkendy přinášejí japonským turfmanům jako vždy bohatý program, letos se čtrnácti grupovými dostihy, samozřejmě třinácti na trávě a jen jedním na písku. Před klasikami poutá pozornost sedm grupových trialů tříletých, z nichž čtyři mají již gr.2 status, ale ani starší koně nepřicházejí zkrátka a končí měsíc gr.1 sprintem.

Restriktivní opatření se začínají lokálně uvolňovat a od 13. března závodiště Hanshin a Chukyo mohou využívat kapacitu pro sedící diváky. Jako obvykle najdete domácí technické výsledky i záznamy zdea na skok se podíváme do Dubaje.

První březnový víkend začneme sobotním sprintem Ocean Stakes (gr.3, 1200m, 4+) v Nakayamě, kde se vše důležité odehrálo na čele. Čtyřletý valach Bien Fait (Kizuna) udával poctivé tempo, sledovaný pětiletými klisnami Curren Moe (Lord Kanaloa) a Contra Check (Deep Impact), z nichž stále se lepšící gr.3 umístěná stakes vítězka Curren Moe vypadala v cílové rovině lépe, 50m před cílem přešla do vedení, ale Genki Maruyama převedl s Contra Check pěkný závěr a na čáře chytili Curren Moe o nos, zatímco Bien Fait se zachránil v cíli třetí. Čas 1:08,4 je na pomalejší dráze dobrý. Contra Check patřila ke špičce ročníku klisen jako tříletá, vyhrála dvakrát mílové gr.3., ale loni se jí vůbec nedařilo. Původně vypadala jako Oaks klisna, ostatně je polosestrou v Oaks třetí trojnásobné gr.3 vítězky Bounce Shasse (Zenno Rob Roy) a v Oaks páté stakes vítězky Floor Craft (Fuji Kiseki) a v té klasice nakonec doběhla slušně devátá, takže návrat do vítězné formy ve sprintu je trochu překvapivý. Její nezvítězivší matka si v chovu vede velmi zdatně a mimo jmenovaných dala ještě gr.2 mílaře Moonquake (Admire Moon), ačkoliv ani bába na dráze nic zajímavého neukázala. Kombinaci Sunday Silence x Native Dancer, jdoucí v pedigree Contra Check přes šampion dvouletka Diesis (Sharpen Up), o jehož bratrovi Kris se zmíníme hned v další části komentáře, doplňuje trojnásobný vliv linie Northern Dancer.

Tentýž den se tříleté krasavice utkaly v hanshinském Tulip Sho (gr.2, 1600m, 3 kl), ve kterém byla horkou favoritkou Meikei Yell (Mikki Isle), která neměla v Hanshin Juvenile Fillies (gr.1) šťastný dostih a po třech vítězstvích, včetně rekordního času v gr.3, doběhla necelou délku od vítězky čtvrtá. Ovšem vypadalo to, že jí posledních 100m z míle příliš nechutnalo. Yutaka Take si toho byl vědom, pokusil schovat klisnu na pozici, ale ta pulovala na hranici ovladatelnosti a tak jí nechal v polovině dostihu přejít do vedení, kde se uklidnila. Take se snažil pošetřit síly, nechal k sobě v cílové rovině soupeřky přijít a přitlačil na Meikei Yell až na distanci a výsledkem taktické bitvy byl současný doběh Meikei YellElizabeth Tower (Kingman), jetou u bariéry Yugou Kawadou, jen krk a nos před dalšími umístěnými, v solidním čase 1:33,8 i tentokrát na pomalejší dráze. O pedigree Meikei Yell jsme si již řekli, že patří do chovatelské učebnice, do kapitoly mnohonásobné opakování kombinace Sunday Silence x Northern Dancer. Klisna je z prvního ročníku mílaře a dvojnásobného gr.1 vítěze Mikki Isle (Deep Impact), v jehož pedigree je tato strategie užita, přesnějí jeho matka je z kombinace Danehill x Nureyev a stejná strategie je znovu použita v pedigree Meikei Yell, jejíž nezvítězivší matka je z kombinace Danehill x Deputy Minister. Koncepci podtrhuje inbreeding 3x4 na Sunday Silence a koncentrovaný vliv deseti větví linie Northern Dancer, včetně inbreedingu 4x4 na Danehill. Se suffixem GB startující Elizabeth Tower debutovala vítězně v prosinci, pak pokazila listed v únoru a měkčí dráha jí nyní vyhovovala. Klisna má pedigree, postavené na kombinaci větví Danzig x Sadler´s Wells, v celkem pětinásobném vlivu linie Northern Dancer, včetně 4x5 inbredingu na Danzig, s inbreedingem 5x5 na Mill Reef v pozadí. Kingmanův otec Invincible Spirit a otec v Preis der Diana (gr.1) vítězné matky Doyen, jsou oba z dcer šampion mílaře Kris (Sharpen Up), což vyváří zajímavý 4x4 inbreeding.

V neděli se vrátíme do Nakayamy, kde se střetli hřebci v důležitém trialu Yayoi Sho (gr.2, 2000m, 3), jehož destinovým favoritem byl pochopitelně ve třech startech neporažený vítěz Hopeful Stakes (gr.1) Danon the Kid (Just a Way). Takeshi Yokoyama ovšem vytáhl z rejstříku trochu nečekaný taktický manévr, poslal od startu do čela Titleholder (Duramente), který byl za favoritem druhý v gr.3 a čtvrtý v Hopeful Stakes, po první šestistovce uspal soupeře falešným tempem a pak přišel s dlouhým vystupňovaným závěrem, ve kterém už k sobě Titleholder nikoho nepustil. O 1 ¼ délky za ním doběhl v SRN odchovaný Schnell Meister (Kingman), který si na druhém místě hlídal vedoucího hřebce celý dostih a udržel za sebou o krk marný závěr Danon the Kid. Pomalý čas 2:02,0 je dokladem manévru Yokoyamy. Tittleholder je prvním grupovým vítězem velmi dobře začínajícího plemeníka Duramente (King Kamehameha), dvojnásobného klasického vítěze Satsuki Sho (gr.1) a Tokyo Yushun (gr.1), který ze svých devíti startů vyhrál pět a ve zbylých čtyřech byl druhý. Kombinaci Mr.Prospector x Northern Dancer, zvýrazňuje inbreeding 4x5 na Mr.Prospector a celkem šestinásobný vliv linie Northern Dancer. Matka vítěze absolvovala v Japonsku 22 startů, z nichž pět vyhrála, z toho dva stakes kategorie a v chovu začala v St.Leger pátým Melody Lane (Orfevre).

V Nakayamě ještě zůstaneme následující sobotu, i když zajímavý handicap starších klisen Nakayama Himba Stakes (gr.3, 1800m, 4+ kl) pokazilo deštivé počasí a hluboká dráha, která formě některých šancových klisen neprospěla. S pérovou váhou start-cíl jdoucí 5 l. Rose Amour (Rose Kingdom) chytila na čáře o nos zezadu přicházející 5 l. Rambling Alley (Deep Impact) s Yutakou Take v sedle a jen o krk za nimi doběhla obhájkyně loňského prvenství 5 l. Fairy Polka (Rulership), to vše za močálu odpovídajících 1:54,8. Rambling Alley se loni přes tři menší stakes úspěchy propracovala k listed vítězství a letos v lednu na úvod sezóny doběhla těsně druhá v gr.3, takže si grupové prvenství určitě zasloužila. Kombinaci Sunday Silence x Roberto, tedy dvou větví linie Hail to Reason 4x5, v jejím pedigree sekunduje trojnásobný vliv linie Northern Dancer, včetně inbreedingu 4x5 na Lyphard, přičemž Rambling Alley je z rodiny jeho matky Goofed. Matka Rambling Alley vyhrála tři menší stakes dostihy a vlastně v 11 startech zaběhla špatný dostih jen v příliš dlouhých Oaks.

Neděli začneme stále se staršími matadory v Chukyu v kvalitně obsazeném  Kinko Sho (gr.2, 2000m, 4+), na jehož startu stáli čtyři gr.1 vítězové, včetně trojkorunované 4 l. Daring Tact (Epiphaneia) a 6 l. Glory Vase (Deep Impact), které naposledy na tabuli v Japan Cupu dělilo až cíl-foto. Ovšem na hluboké dráze není nikdy o překvapení nouze a tady se o jedno velké postaral totální outsider 6 l. Gibeon (Deep Impact), kterého Atsuya Nishimura, poslal od startu do čela a zachránil se v cíli o krk před rasantním závěrem favorizované Daring Tact, která se v tom blátě dlouho nemohla rozejít, stejně jako až čtvrtý Glory Vase. Pomalý čas 2:01,8 mluví za stav dráhy dostatečně. Gibeon byl jako tříletý druhý v NHK Mile Cupu (gr.1) a vyhrál gr.3, od té doby běhá grupové dostihy s několika umístěními na čtvrtém nebo pátém místě, ale na vítězství v gr.2 opravdu nevypadal. V jeho pedigree, postaveném na opakování kombinace Sunday Silence x Northern Dancer, posiluje vliv linie Hail to Reason ještě větev Roberto. Matka, mílařka a dvojnásobná gr.1 vítězka na písku v USA, stála Shadai Farm na podzim 2012 2,3 mil. USD a mimo Gibeona najdeme mezi jejími potomky ještě jednoho vítěze menšího stakes dostihu.

Tentýž den se na dobré/pevné dráze závodiště Hanshin střetly tříleté klisny v trialu Fillies´ Revue (gr.2, 1400m, 3 kl) a v dramatické koncovce se prosadila pěkným závěrem ryzka Shigeru Pink Ruby (Maurice). Ryuji Wada o krk před pátou z Hanshin Juvenile Fillies (gr.1) Yoka Yoka (Squirtle Squirt) a délku před z konce pole letící Minnie Isle (Mikki Isle), za rychlých 1:20,7. Shigeru Pink Ruby vyhrál při debutu, ve druhém startu byl pro nezkušenou klisnu Hanshin Juvenile Fillies příliš velké sousto, ale ve třetím nyní vstoupila mezi grupové vítěze. Její pedigree je postavené na opakování kombinace Roberto x Sadler´s Wells, na kterého je 3x4 prochována. Důležitý je celkem sedminásobný vliv linie Northern Dancer v backgroundu, přesněji jeho struktura od Mauricova otce Screen Hero se sekvencí základních linií Roberto, Northern Dancer, Sunday Silence, Northern Dancer, kde northerndacerovské větve jsou Danzig a Northern Taste, k Mauricově matce s kombinací Sadler´s Wells x Lyphard, k matce Shigeru Pink Ruby s kombinací Sadler´s Wells x Danzig a bábou s kombinací Danzig x The Minstrel. Nezapomeňte, že matka Sadler´s Wellse je po Bold Reason, tedy vnučkou Hail to Reason, což koresponduje s postavením jeho dominantních větví Roberto a Sunday Silence. Moc pěkné, že ? In utero importovaná matka vítězky nikdy nestartovala, ale dala již mj. ve dvou klasikách umístěnou Shigeru Pink Dia (Daiwa Major).

Další víkend začneme sérií grupových trialů tříletých. Sobotní Chukyo mělo na programu Falcon Stakes (gr.3, 1400m, 3), jehož favoritem byl trochu nečekaný vítěz Futurity Stakes (gr.1) Grenadier Guards (Frankel). Na dobré/pevné dráze udával ostré tempo nedávno ve velmi rychlé gr.3 druhý Rooks Nest (Maurice), sledovaný Grenadier Guards, který zaútočil před distancí a vypadal na vyhrání, ale Rooks Nest, jetý Hideaki Miyukim, se odmítl vzdát a udržel svou hlavu v čele až do cíle, za velmi rychlých 1:20,1. Až 2 ½ délky za nimi potvrdil kvalitu formy dobrým závěrem gr.2 vítěz Mondreise (Daiwa Major). Maurice tedy pokračoval na vlně úspěchů a znovu si připomeňte předchozí komentář k jeho pedigree, protože tady máme pedigree postavené na dominaci linie Hail to Reason, skrze kombinaci Roberto x Sunday Silence, s inbreedingem na Sunday Silence 3x4 a s celkem sedminásobným vlivem linie Northern Dancer, včetně 5x5 inbreedingu na Lyphard a Danzig. Ovšem když se podíváte na sekvenci základních linií Roberto, Northern Dancer, Sunday Silence, Northern Dancer, tak je stejná, jako u Mauricova otce Screen Hero. Tady někdo také dával ve škole pozor. Matka vítěze nepředvedla na dráze nic zajímavého, ale ze tří hříbat je Rooks Nest jejím druhým stakes vítězem. Bába vyhrála gr.3 a byla třetí v Oaks (gr.1) a Yorkshire Oaks (gr.1).

A stále ještě v sobotu se střetly v Nakayamě klisny ve Flower Cupu (gr.3, 1800m, 3 kl). Také tady platila forma ukázaná letos druhým místem v gr.3 a to chytře z pozice u bariéry Kyosuke Marutou zajeté Ho O Ixelles (Rulership), která za sebou nechala o 1¼ délky Enthusiasm (Deep Impact), která se zachránila v cíli o nos před další dobrou koncovkou ze špatné pozice Uberleben (Gold Ship), v průměrném čase 1:49,2 na měkké dráze. Pedigree vítězky je postavené na kombinaci Mr.Prospector x Sunday Silence, s šesti větvemi linie Northern Dancer v pozadí, včetně inbreedingu na Northern Taste 4x5. Matka byla na dráze užitečná, třikrát se umístila v menších stakes dostizích a je dcerou pětinásobné gr.1 vítězky, která kralovala klisnám od dvou do pěti let.

Na stejném závodišti postoupíme v neděli o stupínek výše se Spring Stakes (gr.2, 1800m, 3 hř a kl), ve kterém startovali pouze hřebci, ale už na hluboké dráze. Raketovým závěrem odnikud zvítězil Victipharus (Heart´s Cry), kterému úlohu ztížil Kenichi Ikezoe obíhaním „přes parkoviště“ v zatáčce a na čáře chytil o hlavu Asamano Itazura (Victoire Pisa), který také naběhal nějaké metry navíc. Pomalý čas 1:52,0 odpovídá stavu dráhy. Victipharus vyhrál koncem listopadu při debutu maiden, v únoru byl dobře druhý v gr.3, takže letošní forma platila i tentokrát a na třetí pokus vyhrál dokonce gr.2. Pár dalších metrů navíc mu bude vyhovovat. Jeho pedigree je založené na kombinaci Sunday Silence x Northern Dancer, s inbreedingem na Hail to Reason 4x5 skrze vliv druhé silné větve Roberto a de facto s trojnásobnou prezencí linie skrze Bold Reason, což doplňuje trojnásobný vliv linie Northern Dancer, včetně 4x5 inbreedingu. In utero importovaná matka byla na dráze užitečná, vyhrála menší stakes dostih a je sestrou australského gr.1 vítěze Seville a polosestrou vítěze tří negrupových stakes dostihů a začínajícího plemeníka Silver State (Deep Impact).

No a víkendový program doplnili starší vytrvalci na hluboké dráze hanshinského závodiště v Hanshin Daishoten (gr.2, 3000m, 4+) a podmínky zcela otrávily horkého favorita 4 l. Aristoteles (Epiphaneia), který byl těsně druhý v St.Leger – Kikuka Sho (gr.1) a pak hladce vyhrál gr.2. Jeho výpadku využil v St.Leger čtvrtý 4 l. Deep Bond (Kizuna), Ryuji Wada, který soupeře v cílové rovině odkentroval a až dlouhých 5 délek za ním přišel závěrem z konce pole obhájce loňského vítěztví 6 l. You Can Smile (King Kamehameha). Dostih byl pochopitelně pomalý 3:07,3 , ale pro pespektivu to bylo stále z mezičasu na 2400m za 2:29,9. Mimo to umístění v St.Leger předtím Deep Bond vyhrál gr.2 a byl na tabuli v Derby, takže šancový rozhodně byl. Jeho pedigree je postavené na opakování kombinace Sunday Silence x Northern Dancer, s významným inbreedingem 4x4 na Halo, jehož druhou větev vidíme v pedigree mateřského otce King Halo, spolu s dalším posílením vlivu linie Turn-to skrze Secretariatova polobratra Sir Gaylord a jeho syny Drone a Sir Ivor, přičemž čtyřnásobný vliv linie Northern Dancer jde dvakrát přes 4x5 inbreeding na Lyphard. Základní koncepci jsme mnohokrát komentovali u Kizunova otce Deep Impacta, na mateřské straně jehož pedigree hraje Lyphard prominentní roli. Matka byla na dráze užitečná, ale stakes úrovně nedosáhla a totéž platí pro bábu.

O týden později měli vytrvalci další možnost prověření formy před Tenno Sho – Spring (gr.1) v sobotním kvalitně obsazeném nakayamském Nikkei Sho (gr.2, 2500m, 4+) a fanoušci se těšili na souboj 5 l. Curren Bouquetd´or, která nikdy neupadla z tabule, byla ve svých 13 startech šestkrát druhá v top společnosti, včetně Oaks a dalších dvou gr.1 dostihů a v posledních dvou startech byla v cíl-fotu od druhého místa „jen“ čtvrtá v Japan Cupu (gr.1) a pátá v Arima Kinen (gr.1) s rovněž 5 l. StLeger-Kikuka Sho (gr.1) vítězem World Premiere (Deep Impact), který loni dlouho nebyl v pořádku, debutoval až šestým místem v Japan Cupu a pak doběhl v Arima Kinen současně s Curren Bouquetd´or na pátém místě. Teď dával této klisně 1kg navíc a dokonce 2kg navíc druhé z Oaks-Yushun Himba (gr.1) 4 l. Win Marilyn (Screen Hero), která v letošním gr.2 debutu nedala měkkou dráhu. Ze třetí pozice Takeshi Yokoyamou jetá Win Marilyn proklouzla po bariéře do vedení v cílové rovině, její náskok postupně stahovala Curren Bouquetd´or, ale seconditis se jí drží i nadále a byla znovu druhá o ½ délky, když jen krk chyběl dotahujícímu World Premiere, který dost obíhal do pozice v zatáčce a váhový rozdíl mu nepomohl. Čas 2:33,3 je jen průměrný, ale dráha nebyla nijak rychlá. Pedigree vítězky je založené na kombinaci Roberto x Mr.Prospector, jdoucí na mateřské straně přes Kentucky Derby (gr.1) vítěze Fusaichi Pegasus, s prominentním trojnásobným vlivem linie Hail to Reason, jdoucím dvakrát přes 4x5 inbreeding na Halo a trojnásobným backroundovým vlivem linuie Northern Dancer, jdoucím dvakrát přes inbreeding 4x4 na Danzig. Australská matka dokázala na dráze vyhrát jen maiden tříletých, ale dala již gr.3 vítězku Win Malerei (Matsurida Gogh) a další tři potomky stakes kalibru, vetšinou s plemeníky po Sunday Silence a nemusím snad dodávat, že spojení Sunday Silence x Mr.Prospector nebo Roberto x Mr.Prospector jsou obecně varianty kombinace Hail to Reason x Mr.Prospector. Mimochodem bába nikdy nestartovala.

Na hanshinském závodišti měli v sobotu další příležitost tříletí v trialu Manichi Hai (gr.3, 1800m, 3). Finiš patřil favorizovaným synům Deep Impacta a stájovým kolegům, kteří oba vyhráli svůj loňský debut a letos pokračovali gr.3 umístěním resp. stakes vítězstvím. Grupové zkušenosti a lepší pozice využil Shahryar, s Yugou Kawadou v sedle, k vítězství o krk před Great Magician , ve velmi rychlém čase 1:43,9. Shahryar je bratrem hřebce Al Ain, vítěze klasického Satsuki Sho (gr.1) v rekordním čase 1:57,8 a později Osaka Hai (gr.1), nyní začínajícího plemeníka. Jeho pedigree je založené na kombinaci linie Sunday Silence s nasrullahovskou větví Bold Ruler, jdoucí přes obnovitele aktivity této linie trojkorunovaného Seattle Slew a jeho klíčového syna A.P.Indy. Všimněte si, že k obnovení dynamiky linie dochází přes inbreeding u A.P.Indy a dokonce trojnásobný inbreeding u jeho syna Pulpit. Matka vyhrála v USA mimo jiné BC Filly and Mare Sprint (gr.1) a za 1,1 mil. USD jí pak zakoupil pan Katsumi Yoshida.

V neděli přeskočíme grupové pískaře, protože nesporným vrcholem víkendového programu bylo střetnutí sprinterů na závodišti Chukyo v Takamatsunomiya Kinen (gr1, 1200m, 4+), jehož favority byli 6 l. vítěz HK Sprint (gr.1) Danon Smash (Lord Kanaloa), proti kterému se ovšem stejně jako loni spiklo deštivé počasí a 4 l. Resistencia (Daiwa Major), také gr.1 vítězka, která naposledy excelovala v rekordním čase start-cíl v 1400m gr.3, ovšem oba si vylosovali vysoká čísla 14 a 16. Měkká dráha otevírala šanci s nízkým číslem startující tempové 6 l. Mozu Superflare (Speightstown), která za podobných podmínek doběhla loni v cíl-fotu druhá a získala vítězství po přesunutí prvního v cíli. Proti řadě dalších renomovaných sprinterů tu byli také více než zajímaví zkrácení gr.1 mílaři 6 l. Indy Champ (Stay Gold), 5 l. Danon Fatasy (Deep Impact) nebo 4 l. Lauda Sion (Real Impact). Mozu Superflare vystřelila z boxů do vedení, sledovaná Danon Fantasy a Lauda Sion, zatímco Resistencia seděla zvenčí asi sedmá, Danon Smash si jí hlídal o kousek zpět a Indy Champ byl schovaný v druhé polovině pole. Mozu Superflare získala v trháku před začátkem stoupání cílové roviny více než dvou délkový náskok, který na distanci postupně stahoval Indy Champ a zvenčí dvojice Danon Smash – Resistencia. Indy Champ se probojoval do čela 50m před cílem, ale v posledních metrech ho chytila ta zvenčí letící dvojice, ve které Danon Smash překonal svůj odpor k měkké dráze a důrazně podporovaný Yugou Kawadou porazil Resistencii o krk, když jen o další krk za ní doběhl Indy Champ. Šestiletý outsider Travesura (Dream Journey) zaběhl životní dostih na čtvrtém místě o ¾ délky za nimi a odsunul vadnoucí Mozu Superflare na konec tabule. Čas 1:09,2 odpovídá deštěm rozmáčené dráze. Danon Smash má pedigree postavené na kombinaci Mr.Prospector x Northern Dancer, přesněji na jejím čtyřnásobném opakování, podtrženém inbreedingem 4x4 na Mr.Prospector a celkem pěti northerndancerovskými větvemi v backgroundu. Matka toho na dráze v USA mnoho neukázala, ale je ¾ sestrou BC Mile (gr.1) vítěze a plemeníka War Chant (Danzig) a dcerou tříleté šampionky a trojnásobné gr.1 vítězky, která přináší do pedigree 3x4 inbreeding na Roberto a také inbreeding 4x5 na Mr.Prospectorova otce Raise a Native. Danon Smash, stejně jako předtím v Hong Kongu, kráčel ve stopách svého otce Lord Kanaloa (King Kamehameha), který Takamatsunomiya Kinen vyhrál v roce 2013 a oba trénoval či trénuje Takayuki Yasuda.

Japonský komentář jsem nechtěl zbytečně trhat a tak se vrátíme k sobotnímu dubajskému mítinku až nyní. Pětice pískařů, kteří startovali předtím na mítinku v Saudské Arabii, se přesunula přímo do Dubaje a ekipu doplnili čtyři další pískaři a jen tři koně na travnatý povrch. Restrikce cestování odradily i většinu japonských žokejů, takže tu byli jen Keita Tosaki, Ryusei Sakai a Yuichi Kitamura.

V Godolphin Mile (gr.2, 1600mD, 4+) si 4 l. Dieu du Vin (Declaration of War) vylosoval zcela vnější box a když špatně odskočil bylo hotovo.

Po vítězném debutu na písku v Rijádu měl 3 l. Pink Kamehameha (Leontes) v UAE Derby (gr.2, 1900mD, 3) z vysokého čísla těžkou úlohu dostat se do pozice zvenčí, aby mu písek nelétal do obličeje, stálo ho to hodně sil a v cílové rovině odpadl. Bělouš Takeru Pegasus (Dunkirk), Ryan Moore, měl dobrý závěr a byl čtvrtý a France Go de Ina (Will Take Charge) doběhl šestý.

Silná sestava japonských pískových sprinterů stála na startu Dubai Golden Shaheen (gr.1, 1200mD, 4+). Byli tu první dva ze sprintu v Rijádu 6 l. Copano Kicking (Spring at Last) a 7 l. Matera Sky (Speightstown) a za nimi tehdy šestý 5 l. Justin (Orfevre) a s nimi 5 l. Red le Zele (Lord Kanaloa), který téměř neumí upadnout z raz-dva. Red le Zele tohle konstatování potvrdil a s Ryanem Moorem byl po velmi dobrém závěru z konce pole druhý. Také zezadu jetý Copano Kicking potvrdil formu pátým místem, zatímco ofenzivně jetý Justin a nečekaně matný Matera Sky doběhli mezi poraženými.

Pak přišla konečně dvakrát na řadu tráva. Dubai Turf (gr.1, 1800m, 4+) býval japonskou doménou, ale letos stál na startu pouze 5 l. Vin de Garde (Deep Impact), gr.2 vítěz s dobrým závěrem, který ukázal i tentokrát a pod Mickaelem Barzalonou doběhl dobře druhý.

V Dubai Sheema Classic (gr.1, 2400m, 4+) startovala trojnásobná gr.1 vítězka 5 l. Chrono Genesis (Bago), jetá Yuichi Kitamurou a s ní rovněž 5 l. Loves Only You (Deep Impact), v sedle s Oisinem Murphy, která jako neporažená tříletá vyhrála Oaks – Yushun Himba (gr.1), pak jí v přípravě limitovaly svalové problémy, ale vrátila se letos do formy vítězstvím v gr.2. Na začátku cílové roviny si Murphy agresivně dělal prostor k útoku a kontakt Loves Only You s Chrono Genesis ani jedné klisně nepomohl. Zvenčí se k nim přidal Mishriff a v dramatické koncovce porazil Chrono Genesis o krk, s Loves Only You o další krk zpět.

Tečku za mítinkem udělal pískový Dubai World Cup (gr.1, 2000mD, 4), ve kterém si 6 l. Chuwa Wizard (King Kamehameha), Keita Tosaki, spravil chuť po nepovedeném startu v Rijádu a po dobrém závěru ze čtvrté pozice doběhl druhý.

Sečteno a podtrženo, sice žádné vítězství, ale velmi solidní výkony napříč spektrem dostihů.

Ještě poznámku k žebříčku žokejů, který na konci března stále vede Christophe Lemaire se statistikami 206 startů/ 58 vítězství/ úspěšnost 25,2%, druhý je Kohei Matsuyama 242/42/17,4% a třetí Yuichi Fukunaga 194/34/17,5%.

Jan Schulmann    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking