Japan cup 2019Dnes ráno se v Tokiu odběhl vrchol japonské sezóny Japan Cup (Gr.1, 3+, 2400 m, 574,560.000 jenů), letos konaný i jako Deep Impact Memorial. Byl to výjimečný ročník - poprvé se jej nezúčastnil žádný zahraniční kůň a pole tvořilo jen 15 domácích uchazečů.

 
Zatímco mezi čtyřhonými účastníky cizinci chyběli, jezdecké obsazení bylo hodně mezinárodní a velmi vybrané. Do sedel se vyhoupli například Frankie Dettori, Ryan Moore, Christophe Soumillon, Mirco Demuro, William Buick či Christophe Patrick Lemaire. V sedle jednoho z nejšancovějších koní SUAVE RICHARDA (Heart's Cry) se objevil čerstvý anglický šampión, žokej irského původu Oisin Murphy, který svého svěřenece držel na bariéře nedaleko čela, v oblouku před cílovou rovinou proklouzl podél bariéry a v cílové rovině po boji s tříletou Curren Bouquetd'or (Deep Impact) vybojoval vítězství. I další dvě místa obsadili potomci Deep Impacta - třetí skončil Wagnerian a čtvrtý Makahiki. Favorizovaný Rey De Oro skončil jedenáctý.

Suave Richard, loňský vítěz Osaka Hai (Gr.1) a druhý z předloňského derby je synem vítěze Arima Kinen (Gr.1) a druhého z japonského derby Heart's Cry, který je po smrti Deep Impacta zřejmě nejlepším synem Sunday Silence v chovu. Matka Pirramimma (Unbridled's Song), neumístěná ve dvou startech, dala též Gr.3 umístěného Bandwagon (White Muzzle). (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking