Vrcholem listopadového programu je samozřejmě Japan Cup, druhý dostih velké podzimní gr.1 série, která začíná 2000m říjnovým Tenno Sho - Autumn a končí 2500m prosincovým Arima Kinen, ve které si senzační hattrick připsal naposledy famózní 4 l. Zenno Rob Roy (Sunday Silence) v roce 2004 a zakončil jej rekordním časem v Arima Kinen 2:29,5.

Ale to není zdaleka vše, gr.1 střetnutí čeká klisny i mílaře a graduje program dvouletých, kterým patří soboty a v nich série pěti grupových dostihů. Technické výsledky i záznamy všech grupových dostihů najdete jako vždy zde na  a ani tentokrát nezapomeneme na zahraniční starty.

Vlastně v zahraničí začneme. V Austrálii trénovaný 5 l. Fierce Impact (Deep Impact) se po svém říjnovém vítězství v Toorak Handicapu (gr.1) postavil první sobotu v měsíci na start v Cantala Stakes (gr.1, 1600m, 3+, záznam) ) na závodišti Flemington a pod Craigem Williamsem znovu ukázal skvělý závěr z konce pole, který mu přinesl vítězství po boji o krátkou hlavu. Jak jsme si již řekli je Fierce Impact starším bratrem loňského vítěze NHK Mile Cupu (gr.1) Keiai Nautique a můžeme jen zopakovat, že kombinaci Sunday Silence x Mr.Prospector v jeho pedigree, sekundují tři větve linie Northern Dancer, z nichž dvě tvoří 4x5 inbreeding. Matka byla velmi dobrá písková sprinterka se dvěma gr.3 vítězstvími a dnes má na svém kontě již dva gr.1 syny na trávě.

V Japonsku se tentýž den střetly dvouleté klisničky v kyotském Fantasy Stakes (gr.3, 1400m, 2 kl) a z druhé pozice Yuichi Kitamurou jetá maiden vítězka Resistencia (Daiwa Major) k sobě v cílové rovině nepustila zkušenější soupeřky s ukázanou stakes formou, z nichž se nejlépe vedlo o délku druhé Magic Castle (Deep Impact). Čas 1:20,7 je na dvouleté rychlý. Pedigree ve dvou startech neporažené klisny je postavené na opakování kombinace Sunday Silence x Northern Dancer, přesněji její matka, gr.1 vítězka v rodné Argentině, má pedigree založené na kombinaci dvou větví linie Northern Dancer a to Danehill x Sadler´s Wells, na jehož bábu Special je prochována, s třetí northerndacerovskou větví Nijinsky v pozadí. V pedigree matky, jejíž první hříbě je o rok starší stakes vítěz Mikki Black (Black Tide), najdeme i jméno esa americké handicapové divize, prominenta linie Teddy a chef-de-race plemeníka Promised Land, děda matky Sunday Silence.

O kategorii výše se také v sobotu utkali dvouletí v Tokiu v Keio Hai Nisai Stakes (gr.2, 1400m, 2) a start-cíl jdoucí Bien Fait (Kizuna) nedokázal v posledních 100m odrazit závěr z poloviny pole útočícího Taisei Vision (Turtle Bowl), Christophe Lemaire, který zvítězil jistě o 2 délky a na delší trati odvedl Bien Fait porážku z předchozí gr.3, to vše také v rychlém čase 1:20,8. Nedařilo se gr.3 vítězi Meiner Grit (Screen Hero). Tohle pedigree má základ v kombinaci Northern Dancer x Sunday Silence, do které přináší listed umístěná matka další čtyři northerndancerovské větve. V pedigree otce hraje důležitou roli skvělý mílař i plemeník Habitat, posilující v kombinaci vliv linie Turn-to na mateřské straně.

Vrcholem nedělního tokijského programu byl statusem nejdůležitější handicap sezóny Copa Republica Argentina (gr.2, 2500m, 3+H), který občas vyhraje kůň na vzestupu formy a ukáže se pak dobře i v některém ze dvou zbývajících dostihů té zmíněné gr.1 série. Vítězství si odnesl loni druhý 5 l. Muito Obrigado (Rulership), jetý z pozice Norihiro Yokoyamou, který se úspěšně vrátil po více než pěti měsíční pauze, ale jen v průměrném čase 2:31,5. Pedigree Muito Obrigado stojí na kombinaci Mr.Prospector x Sunday Silence, resp. na její velmi úspěšné variantě King Kamehameha x Sunday Silence, se čtyřmi větvemi linie Northern Dancer v backgroundu otce a pátou v pedigree matky, z čehož jdou dvě přes Nijinsky. Matka se umístila v listed a bába vyhrála Mile Championship (gr.1). Mimochodem tady se zkoušel znovu vrátit na rovinu šampion steepler a čtyřnásobný vítěz Nakayma Grand Jump Oju Chosan (Stay Gold), kterému se podobný kousek docela podařil v minulém roce. Oju Chosan šel s příznivými 53kg start-cíl, ale byl na mezičasech pomalý, takže nemohl uplatnit svou vytrvalost a v rychlém závěru se na distanci zcela propadl.

Tahle sobota i neděle patřily v USA Breeders´ Cupu, o který nemají japonští majitelé příliš zájem a jen jediný z nich poslal na mítink své dva koně, v USA odchované pískové syny plemeníka Speightstown (Gone West), z nichž dvouletý maiden vítěz Full Flat doběhl pátý v BC Juvenile (gr.1), zatímco gr.1 umístěný 5 l. Matera Sky neuspěl v BC Sprint (gr.1). Oba jezdil Yutaka Take. Jediným reprezentantem japonského chovu na mítinku byl v USA trénovaný 5 l. Yoshida (Heart´s Cry), speedový gr.1 vítěz na trávě i na písku, ovšem písek není jeho preferovaný povrch a doběhl v BC Classic (gr.1) v poli poražených. No hlavně, že přežil letos v Santa Anitě od jara nebezpečný povrch pískové dráhy, na rozdíl od svého soupeře Mongolian Groom. Počet letošních fatálních zranění na této dráze tak stoupl na 37, což je mizerná vizitka nejen pro toto závodiště, ale pro celý dostihový sport v USA, který má i tak nejvyšší dlouhodobý průměr fatalit na počet startů.

V úterý byl 4 l. Mer de Glace (Rulership) jedním z favoritů australského Melbourne Cupu (gr.1, 3200m, 3+H, záznam) na závodišti Flemington. Mer de Glace šel na start po sérii šesti vítězství v řadě, po třech domácích 2000m gr.3 kulminující v 2400m Caulfield Cupu (gr.1). Damian Lane schoval hřebce v polovině pole, ale 800m před cílem byl ve velmi pomalém dostihu zavřený na bariéře a obtížně hledal pozici k útoku, obíháním se Mer de Glace propadl na začátku cílové roviny téměř na konec pole, což byla ve sprinterském závěru katastrofa a volnou cestu našel dokonce až v posledních 200m, takže ho nemohl spasit ani jeho obvyklý rasantní závěr a nestihl víc než šesté místo, i když jen délku od vítěze. Dostihové štěstí se tentokrát usmálo na soupeře, ale výkon Mer de Glace byl opět výborný.

Na témže závodišti stáli v sobotním Mackinnon Stakes (gr.1, 2000m, 3+, záznam) na startu dva synové šampion plemeníka King Kamehameha, 7 l. Kluger a 8 l. Suzuka Devious, kteří doma úplně ke grupové špičce nepatří, ale Kluger tady měl na jaře formu a dvakrát se umístil v gr.1. Oba hřebci doběhli uprostřed pole za Ryanem Morem jetou 4 l. Magic Wand (Galileo), která po šesti druhých místech v gr.1 získala kýžené vítězství. Za zmínku stojí, že ji poslal Aidan O´Brien do třetího gr.1 dostihu během 14 dnů a jen 4 dny od desátého místa v Melbourne Cupu.

Tentýž den se doma v Kyotu utkali dvouletí v Daily Hai Nisai Stakes (gr.2, 1600m, 2) a Yutaka Take přivedl pěkným závěrem po bariéře k vítězství Red Bel Jour (Deep Impact) o 1 ½ délky před outsiderem Win Greatest (Screen Hero), když oba přišli z konce pole a nechali za sebou favority s grupovou formou, za solidních 1:34,5. Ve dvou startech neporažený Red Bel Jour má pedigree založené na kombinaci Sunday Silence x Mr.Prospector, když další dvě klíčové pozice patří větvím linie Northern Dancer v 5x5 inbreedingu. Matka nedokázala na dráze vyhrát ani maiden, ale Red Bel Jour je její třetí hříbě a třetí stakes vítěz.

Na nedělního vítěze handicapu Fukushima Kinen (gr.3) 5 l. Crescendo Love (Stay Gold) se trochu blíže podíváme jindy, zůstaneme v Kyotu a budeme se věnovat mnohem důležitějšímu střetnutí klisen v Queen Elizabeth II Cupu (gr.1, 2200m, 3+ kl), jehož favoritkani byly tříleté klasické vítězky a to především neporažená vítězka Oaks – Yushun Himba (gr.1) Loves Only You (Deep Impact), kterou zdravotní indispozice připravila o start v poslední klasice klisen Shuka Sho (gr.1), ve které triumfovala v prvních dvou klasických dostizích klisen třetí Chrono Genesis (Bago). Ze starších klisen na startu tenhle dostih sedí 6 l. tempařce Crocosmia (Stay Gold), která tu byla v posledních dvou ročnících druhá a dalo se čekat zlepšení 4 l. Lucky Lilac (Orfevre), která měla v 1800m Fuchu Himba Stakes (gr.2) po delší pauze pěkné bříško a byla dobře třetí. Crocosmia šla samozřejmě ze špičky a za ní se usadila Loves Only You. Crocosmia je takticky čitelná, jako obvykle po svižné první čtyřstovce trochu zvolnila, ale udržovala si malý odstup od pole a pak ostře vystupňovala tempo do poslední osmistovky. Crocosmia šla do cílové roviny s náskokem nejméně tří délek a vypadala na distanci na vítězství, ale pak přišla závěrem ze středu pole po bariéře Lucky Lilac, v jejímž sedle ukázal svůj silný finiš Christophe Soumillon a v posledních 100m se prosadila o 1 ¼ délky. Crocosmia byla v cíli znovu druhá, krk před Loves Only You, když stejná vzdálenost dělila překvapivě čtvrtou 4 l. Centelleo (Deep Impact) a pátou Chrono Genesis. Čas 2:14,1 odpovídá taktice a samozřejmě nemohl ohrozit rekord 2:11,2 To the Victory (Sunday Silence) z roku 2001. Za zmínku stojí poslední šestistovka Lucky Lilac za 32,8. Vítězka Hanshin Juvenile Filies (gr.1) a šampionka dvouletých klisen, šla neporažená do klasik a za trojkorunovanou Almond Eye (Lord Kanaloa) byla druhá v Oka Sho (gr.1) a třetí v Yushun Himba (gr.1), ale úvod letošní sezóny měla trochu rozpačitý a nyní se úspěšně vrátila mezi gr.1 vítěze. Velká a robustní ryzka má pedigree postavené na kombinaci Sunday Silence x Mr.Prospector, přičemž otec matky Flower Alley je produktem kombinace Mr.Prospector x Mr.Prospector 3x3 a matka sama, americká gr.1 vítězka, je trojnásobně prochována na jeho otce Raise a Native. Z pěti linií Northern Dancer v backgroudu tvoří dvě inbreeding 3x4 na šampion plemeníka Northern Taste v pedigree Orfevre a zbylé tři přináší 4x4x5 prochovaný Flower Alley.

Japonské angažmá je hodně zajímavé pro všechny žokeje a k Christophe Soumillonovi se následující víkend přidali Ryan Moore, Oisin Murphy a William Buick a později hostující sestavu posílil i Lanfranco Dettori. No a my se v sobotu podíváme do Tokia na dvouleté v Tokyo Sports Hai Nisai Stakes (gr.3, 1800m, 2), kde už ti tři nově příchozí jezdili. Až příliš rychlé tempo udával Meiner Destello (Eishin Flash), maiden vítěz s rekordním zápisem 2000m za 1:59,8 a spálil se on i ti, kteří seděli blízko. Do poslední čtyřstovky zaútočil opatrněji jetý Contrail (Deep Impact), pobízený Ryanem Moorem přešel bez problémů do vedení, zaběhl dvoustovku ve stoupání k distanci za 10,8 a zvítězil lehce o dlouhých 5 délek, za rekordních 1:44,5. Další maiden vítěz Al Jannah (Deep Impact) doběhl druhý a nechal za sebou zbytek pole o další 4 délky. Pedigree ve dvou startech neporaženého Contrail je založené na kombinaci Sunday Silence x Mr.Prospector, jdoucí přes dvojnásobného gr.1 vítěze Unbridled´s Song (Unbridled), na jehož děda Fappiano je nezvítězivší matka 3x4 prochována. Všimněte si, že spojení Deep Impact x Unbridled´s Song jsme výše komentovali u Red Bel Jour, že matky obou slibných dvouletých na dráze nic zajímavého nepředvedly a že u obou doplňuje na mateřské straně Storm Cat postavení linie Northern Dancer, jdoucí skrze Lyphard v pedigree Deep Impacta. Mimochodem na stejné kombinaci je postavené i pedigree Futurity Stakes (gr.1) vítěze a šampion dvouletka 2014 Danon Platina.

Na startu nedělního Mile Championship (gr.1, 1600m, 3+) v Kyotu chyběl loňský vítěz Stelvio (Lord Kanaloa), který má problémy s okem, ale byl tu loni druhý a vítězství z roku 2017 obhajující 5 l. Persian Knight (Harbinger) a v minulém roce třetí a až v posledních metrech přesprintovaný 5 l. Al Ain (Deep Impact), letošní vítěz Osaka Hai (gr.1). Nicméně silné karty drželi i 4 l. Danon Premium (Deep Impact), naposledy druhý v Tenno Sho-Autumn (gr.1) a jeho stájový kolega 3 l. Danon Kingly (Deep Impact), který v gr.2 Manichi Okan porazil nejen nyní absentující Aerolithe (Kurofune), ale také letošního Yasuda Kinen (gr.1) vítěze 4 l. Indy Champ (Stay Gold), který byl tehdy jetý příliš blízko rychlého tempa a nyní byl samozřejmě připravený k odvetě. Al Ain byl pod Ryanem Moorem pomalý z boxů a nedostal se do pozice za jen průměrné tempo udávajícího 5 l. My Style (Heart´s Cry), za kterým okolo čtvrtého místa seděl Indy Champ, přikrytý Danon Premium, s Danon Kingly za nimi na bariéře. Ostřílený grupový matador My Style měl pochopitelně dost sil do poslední čtyřstovky a vedl ještě na distanci, kde přišli ke slovu koncoví soupeři a mezi nimi exceloval svou raketovou dvoustovku Indy Champ, v jehož sedle na správný okamžik k nástupu trpělivě čekal Kenichi Ikezoe a zvítězil o 1½ délky před Danon Premium, který za sebou udržel o krk z konce pole letícího Persian Knight. My Style si udělal pěkný dostih pro sebe a vytěžil z toho čtvrté místo o ½ délky zpět, krk před Danon Kingly. Čas 1:33,0 je pomalý, poplatný taktice My Style a je daleko od rekordu 1:31,5 Danon Shark (Deep Impact) z roku 2014 a ještě dále od nejrychlejších mílí této sezóny. Nicméně Indy Champ triumfoval ve velmi rychlém Yasuda Kinen i v taktické bitvě v Mile Championship a gr.1 double pro něj znamená korunu krále mílařů 2019. Jeho pedigree je postavené na další variantě velmi úspěšné základní kombinace Sunday Silence x Mr.Prospector, jdoucí přes domácí eso King Kamehameha, kterou na mateřské straně doplňuje inbreeding 4x4 na Mr.Prospectorova otce Raise a Native a v celkovém backgroundu čtyři větve linie Northern Dancer. Matka se dvakrát umístila v menších stakes dostizích a je polosestrou gr.1 vítězů a mladých plemeníků Neorealism (Neo Universe) a Real Impact (Deep Impact).

V Kyotu nejprve zůstaneme i další týden a začneme sobotními dvouletými v Kyoto Nisai Stakes (gr.3, 2000m, 2), ve kterém patřil doběh favoritům. Yutaka Take schoval My Rhapsody (Heart´s Cry) v první polovině dostihu vzadu, postupně hřebce polepšil do pozice a v cílové rovině si bez problémů o 2 délky poradil s klisnou Miyamazakura (Deep Impact), v na dvouleté rychlém čase 2:01,5. My Rhapsody je ve třech startech neporažený a jeho pedigree je postavené na kombinaci Sunday Silence x Northern Dancer, s celkem trojnásobným vlivem linie druhého jmenovaného a se silným vlivem nasrullahovských větví Grey Sovereign a Bold Ruler, skrze Arc vítěze Tony Bin a trojkorunovaného Seattle Slew. Matka vyhrála jako tříletá gr.1 La Brea Stakes a až do šesti let patřila ke špičce sprinterek/mílařek v USA.

V neděli se představili sprinteři v Keihan Hai (gr.3, 1200m, 3+) a svou letošní stakes formu dotáhl ke grupovému vítězství in utero importovaný 4 l. Right on Cue (Shamardal), Yoshihiro Furukawa, za průměrných 1:08,8 a řekneme si o jeho pedigree něco více někdy příště.

Zatímco v Kyotu byla dráha před přicházející frontou ještě rychlá, v Tokiu již dlouho vydatně pršelo a hluboká dráha pokazila vrchol nedělního programu, kterým byl Japan Cup – Deep Impact Memorial (gr.1, 2400m, 3+), na jehož startu chyběla poprvé v historii zahraniční konkurence, i když ta v posledních letech stejně nehrála významnou roli. Loňské vítězství za rekordních 2:20,6 neobhajovala 4 l. Almond Eye (Lord Kanaloa), která byla přihlášená do 2000m HK Cupu (gr.1) na prosincovém mítinku v Hongkongu a chyběl i v cíli druhý 5 l. Kiseki (Rulership), který ten loňský dostih odvodil a letošní šanci obětoval nakonec nepovedenému startu v Arc. Z loňského doběhu stáli na startu především třetí 5 l. Suave Richard (Heart´s Cry) a za ním čtvrtý a vítězství z roku 2017 obhajující 7 l. Cheval Grand (Heart´s Cry), ale tomu vzal bohužel šanci déšť, stejně jako předtím v Anglii. V 2000m Tenno Sho – Autumn (gr.1) ukázal rostoucí formu v těsném souboji o druhé místo čtvrtý 4 l. You Can Smile (King Kamehameha), který za sebou nechal ve speedovém souboji stájového kolegu 4 l. Derby vítěze Wagnerian (Deep Impact), kterému ovšem Tokio sedí. Hluboká dráha byla proti šancím dalšího Derby vítěze a druhého z Japan Cupu 2017 5 l. Rey de Oro (King Kamehameha), který se letos se vrátil z Dubaje dost otrávený a naopak mohla pomoci třetímu vítězi Derby na startu 6 l. Makahiki (Deep Impact), kterého na tvrdším podkladu limitují problémy s ramenem. Jediným zástupcem tříletého ročníku byla druhá z Yushun Himba (gr.1) i Shuka Sho (gr.1) Curren Bouquetd´or (Deep Impact) a z nízkého čísla seděla na čtvrté pozici za vodícím outsiderem Daiwa Cagney (King Kamehameha), zatímco Wagnerian a Suave Richard byli schovaní okol sedmého místa, sledovaní Cheval Grand a Rey de Oro i You Can Smile seděli na konci pole, které daleko poslední uzavíral Yutakou Take jetý Makahiki. Daiwa Cagney stačil se silami do poloviny cílové roviny, ale ještě před distancí přes něj přešli zvenčí Curren Bouquetd´or a po bariéře Suave Richard, se kterým Oisin Murphy podběhnutím pole získal pozičně chybějící metry a Suave Richard pak marně bojující klisnu porazil jistě o ¾ délky. O 1 ½ délky zpět přivedl do cíle trojici stájových kolegů Wagnerian, za kterým o 1¾ délky čtvrtý Makahiki ukázal závěr jako v době své největší slávy a krk za ním uzavřel tabuli You Can Smile. Čas 2:25,9 odpovídá pomalé dráze. Vítěz Osaka Hai (gr.1) 2018 Suave Richard, ukázal gr.1 formu i v mnoha gr.1 umístěních na distancích od 1600 do 2500m a jeho vítězství tak nemohlo nikoho příliš překvapit. Pedigree vítěze je postavené na velmi úspěšné kombinaci Sunday Silence x Mr.Prospector, o které jsme dnes tak často mluvili, což doplňuje background bohatý na nasrullahovské větve Grey Sovereign, Bold Ruler a Never Bend, jdoucí přes Tony Bin a Caro, resp. Seattle Slew a Riverman. Všimněte si, že mateřským otcem je opět shora komentovaný bělouš Unbridled´s Song a stejně jako ty jeho dříve zmíněné dcery ani matka Suave Richarda na dráze mnoho neukázala, absolvovala dva starty bez umístění, ale ze sedmi dosavadních hříbat je Richard již jejím čtvrtým potomkem stakes kalibru. Deep Impactové doběhli v memoriálu svého otce na druhém až čtvrtém místě, ale vítězství si odnesl syn 18 l. Heart´s Cry (Sunday Silence), který je stálicí mezi elitou japonských plemeníků a během víkendu si připsal grupové double.

Letošní kalendář posunul do listopadu ještě obvykle prosincovou sobotu a s ní dva grupové dostihy. V ultra vytrvaleckém Stayers Stakes (gr.2, 3600m, 3+) v Nakayamě byl favoritem trojnásobný vítěz z let 2015-2017 8 l. Albert (Admire Don), který byl ovšem loni pro zranění škrtnut a letos absolvoval jen jeden přípravný start. Na distanci se na okamžik probojoval do vedení prominentně jetý překážkový král 8 l. Oju Chosan (Stay Gold), který se ve svém letošním třetím rovinovém startu zlepšil, ale chybělo mu závěrečné zrychlení a neudržel se na tabuli za vítězným 7 l. Mondo Intero (Deep Impact), William Buick, který odrazil o ¾ délky dobrý závěr Alberta. Mondo Intero tu byl loni třetí, vyběhl průměrný čas 3:46,1 a jeho pedigree je postavené na kombinaci Sunday x Silence x Roberto, tedy dvou klíčových větví linie Hail to Reason 4x4. Matka žádné velké věci na dráze nepředvedla, ale dala také Mondo Interova o dva roky mladšího ¾ bratra Seda Brillantes (Deep Brillante), dvojnásobného gr.3 vítěze, který sezónu 2019 pro zranění vynechal.

Nenechte si ujít hanshinský Challenge Cup (gr.3, 2000m, 3+) a skvělý závěr 3 l. Lord My Way (Just a Way), Christophe Lemaire, kterým chytil o hlavu start-cíl jdoucího 5 l. Triomphe (Turtl Bowl), dvojnásobného gr.3 vítěze. Lord My Way zahájil sezónu druhým místem v rámcovém dostihu, ale od té doby nepoznal v pěti startech hořkost porážky, nyní graduoval mezi grupové vítěze a vypadá jako hřebec s velkým potenciálem pro příští rok, i když čas 1:59,1 mohl být rychlejší. Lord My Way má pedigree postavené na kombinaci linie Sunday Silence s nasrullahovskou větví Grey Sovereign, jdoucí přes Arc vítěze Tony Bin (Kampala), na kterého je 3x4 prochován a je to opakování kombinace, která tvoří základ pedigree jeho slavného děda Heart´s Cry. V backgroundu hrají roli tři větve linie Northern Dancer. Matka vítěze absolvovala jediný start v maiden tříletých, kde byla poslední, ale je polosestrou gr.3 umístěné dvojnásobné listed vítězky a bába byla čtvrtá v Oaks.

A ještě poznámka na závěr. Tým plemeníků Darley Japan posílí od roku 2020 dvojnásobný vítěz dubajského World Cupu (gr.1) Thunder Snow (Helmet) a také Hawkbill (Kitten´s Joy), vítěz Eclipse Stakes (gr.1) a Dubai Sheema Classic (gr.1), reprezentující větve Danehill a Sadler´s Wells linie Northern Dancer. Zajímavou novinkou je také příchod sedminásobného gr.1 vítěze California Chrome (Lucky Pulpit), reprezentujícího nasrullahovskou větev Bold Ruler, jdoucí přes A.P.Indy – Seattle Slew, který bude působit v hřebčíně Arrow Stud. Před prodejem do Japonska Pulpitův vnuk v USA připustil ve třech sezónách 473 klisen a jeho nejstarší potomci jsou letošní ročci. Do Japonska se také stěhuje další vítěz Kentucky Derby (gr.1) a World Cupu (gr.1) Animal Kingdom (Leroidesanimaux), v tomto případě reprezentující nasrullahovskou větev Blushing Groom - Red God, kterého zakoupila Japan Bloodhorse Breeders´ Association navzdory nijak výrazným výsledkům jeho prvních ročníků v Austrálii a v USA a bude působit v jednom z pěti hřebčínů pod správou asociace. Shadai Stallion Station stále hledá vhodné plemeníky, původově navazující na dcery a vnučky Sunday Silence a posledními dvěma akvizicemi jsou v tomto smyslu pětinásobný gr.1 vítěz na trávě Bricks and Mortar (Giant´s Causeway), představující větev Storm Cat – Storm Bird linie Northern Dancer, přesněji s pedigreem založeným na Storm Bird x Storm Bird kombinaci 3x3 a dále gr.1 vítězný dvouletek z linie Mr.Prospector New Year´s Day (Street Cty), který se poněkud nezvykle přesunuje do Shadai z Brazílie, kam byl v roce 2018 prodán po čtyřech letech v chovu v USA, kde ovšem v letošním roce měl na dráze diskvalifikovaného vítěze Kentucky Derby (gr.1) Maximum Security, který má nicméně na svém kontě dvě jiná gr.1 vítězství.

Jan Schulmann    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking