Nassau 2019Nečekaný výsledek měl vrchol třetího dne goodwoodského mítinku Qatar Nassau Stakes (Gr.1, 3+ kl., 2000 m, 600.000 Ł). V poli devíti elitních klisen se skvělým finišem podél bariéry prosadila 20:1 outsiderka DEIRDRE (Harbinger), v Japonsku M. Hashidou trénovaná a Osisinem Murphym jetá pětiletá klisna, která si tak napravila reputaci po šestém místě v Prince of Wales's Stakes (Gr.1) v Ascotu.


Druhá, 1 1/4 délky za vítězkou, skončila tříletá Mehdaayih (Frankel) s Frankie Dettorim, druhá favoritka dostihu, která celý dostih udávala tempo. Vůbec se nedařilo favorizované Hermose (Galileo), která si většinu dostihu hlídala Mehdaayih, ale v závěru se úplně vytratila a doběhla poslední.

Deirdre, která ve třech letech vyhrála Shuka Sho (Gr.1) a loni mj. doběhla třetí v Dubai Turf (Gr.1) v Meydanu, je dcerou vítěze King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) Harbingera (Dansili). Ten byl po skončení dostihové kariéry prodán do Japonska, kde se v úvodu příliš nedařilo, ale nyní je již na 9. místě tamního šampionátu. Stejně jako podstatná část Harbingerovy produkce i Deirdre pochází ze spojení s klisnou ze Sunday Silencovy linie. Matka Reizend (Special Week) získala jedno třetí místo ze 4 startů, pochází však z výborné rodiny. Bába Soninke (Machiavellian) dala 4 blacktype potomky, prabába Sonic Lady (Nureyev) byla šampiónkou tříletých klisen v Irsku i ve Francii. (miv)
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking