ShancelotJsou mu tři roky, běhá v USA, ale neviděli jste jej na startu Kentucky Derby ani dalších dostihů trojkoruny. Přesto je nyní možná nejsledovanějším tříletkem v Americe poté, co své čisté konto udržel i v nedělních Amsterdam Stakes, které ovládl nevídaným způsobem.


Pro tmavého hnědáka SHANCELOT (Shanghai Bobby) to byl první start v dostihu klasifikovaném jako blacktype a teprve třetí start v jeho krátké kariéře, ale svým "devastujícím sprintem" nadchl Ameriku natolik, že zastínil i klasické vítěze. První čtvrt míle zaběhl za 21.79, půl míle za 43.94 s náskokem 6 délek na zbytek pole. Časomíra mu na třičtvrtě míle ukázala 1:07,63, lepší čas, než zaběhl Imperial Hint při překonání časového rekordu na 6 furlongů v nedělním Alfred G. Vanderbuilt Handicapu (Gr.1).

"Wow," pronesl po dostihu trenér Jorge Navarro, který již trénoval koně jako Private Zone (4 Gr.1 vítězství), Sharp Azteca a další, a který Shancelota ohodnotil jako nejlepšího koně, kterého kdy trénoval. Superlativy nešetřil ani žokej Emisael Jaramillo. "Je to pravděpodobně nejlepší kůň, kterého jsem kdy jezdil," uvedl.

Pro Shancelota přitom bylo nedělní vítězství teprve třetím startem v kariéře. Hřebec, kterého jako ročka koupila Kings Equine za 50.000 dolarů, aby jej jako dvouletka na breeze-up dražbě v Ocale prodala za 245.000 $, vyběhl zatím jen 3x. V únoru vyhrál o krk v Gulfstream Parku maiden na 1400 metrů, na konci června v prodejce v Monmouth Parku nadělil soupeřům už 6 1/4 délky a zatím posledním startem byly již zmíněné nedělní Amsterdam Stakes, v niochž soupeřům utekl o 12 1/2 délky.     
           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking