sussex stakes 2019Skvělé léto Frankie Dettoriho, který předvádí výbornou formu a je výrazně nejlepším žokejem evropského kontinentu letošní sezóny, pokračovalo i ve vrcholu druhého dne mítinku v Goodwoodu. Žokej, který dovedl Enable k památnému trimfu v King George a včera v sedle Stradivaria pomohl svěřenci Johna Gosdena k třetímu vítězství v Goodwood Cupu v řadě, dnes exceloval v sedle Too Darn Hot.

 
Dubawiho syn, který loni nenašel přemožitele, ale letos se po třech porážkách chytl až v Prix Jean Prat (Gr.1), dnes v Sussex Stakes (Gr.1, 3+, 1600 m, 1,059.250 Ł) oplatil porážku ze St James's Palace Stakes (Gr.1) tamějšímu vítězi Circus Maximus (Galileo) s Ryanem Moorem a míří za titulem nejlepšího evropského tříletého mílaře. Za Circus Maximus, který na vítěze ztrácel 1/2 délky, doběhl další zástupce centrály Ballydoyle čtyřletá I Can Fly (Fastnet Rock).

Vítězný Too Darn Hot je synem dvojky mezi evropskými plemeníky Dubawiho (Dubai Millennium), již otce 171 blacktype vítězů. Matka Dar Re Mi (Singspiel) šestinásobná vítězka se ziskem 2,699.376 liber, zvítězila mj. v Pretty Polly Stakes (Gr.1) či Yorkshire Oaks (Gr.1). V chovu dala vedle Too Darn Hot ještě vítězku Musidora Stakes (Gr.2) So Mi Dar či v Pretty Polly Stakes (L) úspěšnou Lah Ti Dar, které jsou obě též dcerami Dubawiho. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking