Goodwood Cup 2019Dvakrát vyhrál Ascot Gold Cup i Yorkshire Cup, triumfoval též v Queen's Vase, Lonsdale Cupu a Long Distance Cupu. Dnes svou úžasnou kariéru Stradivarius (Sea The Stars) obohatil o třetí triumf v Goodwood Cupu (Gr.1, 3+, 3200 m, 500.000 Ł) v řadě a potvrdil, že je stále nejlepším evropským stayerem.


V předešlých sedmi startech neporažený svěřenec Johna Gosdena nastupoval na start vrcholu prvního dne goodwoodského mítinku jako desetinový favorit a pod Frankie Dettorim skvěle načasovaným finišem ze zadních pozic dokázal opět triumfovat, byť Dee Ex Bee (Farhh) mu byl důstojným soupeřem a ještě na posledním cvalovém skoku se vítězi přiblížil na pouhý krk. Třetí peníze získal Cross Counter (Teofilo), čtvrtý skončil lepší z dvojice O'Brienových svěřenců Southern France (Galileo). 

Stradivarius, neprodaný na Tattersalls October Sale po nejvyšší nabídce 330 tisíc gns, je synem vítěze Epsom derby a Prix de l'Arc de Triomphe Sea The Stars (Cape Cross), polobratra vynikajícího Galilea. Matka Private Life (Bering) vyhrala jako dvouletá i tříletá ve Francii a umístila se v listed. V chovu zatím dala 6 vítězů ze 7 startujících, z nichž Persian Storm (Monsun) vyhrál Gr.3 Bavarian Classic a její další dva potomci se v blacktype dostizích alespoň umístili. Bába Poughkeepsie (Sadler's Wells) dala dokonce 9 vítězů včetně dvou blacktype a je prabábou šampióna vytrvalců v Austrálii, vítěze Melbourne Cupu, ale také Grosser Preis von Berlin Protectionista (Monsun). (miv)    
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking