Bartos JosefV pořadí již letošní čtvrtý mítink v Římě přinesl tři vystoupení koní v českém tréninku. Nejvýše z nich se dostal čtvrtý Age of Luck (Leonidas), bylo to ale zároveň poslední platné místo v dostihu.

Jezdecky na sebe strhl největší pozornost Josef Bartoš, který v sedle podceňovaného pětiletého valacha Cross Fade (Rakti) zvítězil v prvním letošním dostihu hodnoty Gr. 1, 4100 metrů dlouhé Premio 65 Gran Corsa Di Siepi Roma o 70.000 euro.

V tomto dostihu na rozdíl od většiny ostatních italských překážek nešli na start v úlohách favoritů koně z tréninkového úseku Paola Favera. Pozice prvního favorita grupového testu připadla Josefu Váňovi ml. se svěřencem trenéra Contu Frammassonem, se kterým zvítězil 8. ledna a pro kterého byl uvolněný ze sedla Until I Win připravovaného svým otcem. Nového reprezentanta stáje Vocetka, loni dvakrát pátého v Listed ve Francii, vedl Jaroslav Myška. Dostihu nejprve diktoval tempo Raffaele Romano s Frolonem, po chvíli byl vystřídaný Cross Fade s Bartošem, za kterým v sevřeném poli dlouho cválala česká dvojice. Bohužel pětiletému Until I Win začaly viditelně docházet síly v posledním oblouku, kde vepředu byl i Josef Váňa s Frammassone. V cílové rovině Cross Fade snadno dokončil dostih jako lehký vítěz, když Frammassone se k němu nedokázal podstatně přiblížit a cílem proběhl o 5 délek zpět. Until i Win doběhl daleko poslední.

Po čtyřech měsících se dnes vrátil do dostihového dění polobratr Age of Jape, Age of Luck (Leonidas) stáje Statek Chyše. Pod Josefem Váňou ml. v dostihu grupy 3, cross country Premio 124 Gr. Steeple chase Rm.-M. Argenton na 4270 metrů o 30.000 euro na hluboké dráze doběhl do cíle čtvrtý, poslední klasifikovaný s velkým odstupem za vítězem Wanem tandemu Raffaele Romano – trenér Favero, když od poloviny dostihu cválal s velkou ztrátou na všechny soupeře. Záznam viz Dostihový biograf.

A pro české barvy nebyl radostný ani Premio Chivas Regal na 3450 metrů. Počtvrté v Itálii startující Hollybear pod vedením Jaroslava Myšky dostih odvodil, ale v posledním oblouku mu došly síly a cílem prošel poslední šestý s velikým odstupem na soupeře. Kůň Josefa Bartoše Monte Pelmo v závěru nejlepším nestačil a doběhl čtvrtý. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net