Sázky na americké dostihy lákají. V červenci, v měsíci, v němž USA oznámily největší poválečný pokles tamní ekonomické akvivity v druhém kvartále o drastických 33%, tamní dostihové sázky  rostly. Poprvé v tomto roce se měsíčně přehouply přes miliardu dolarů a v porovnání s loňským červencem vzrostly o 16,63%.

 
Stalo se tak přesto, že většina závodišť nadále pořádá dostihy bez diváků a několik mítinků bylo zrušeno. Díky červencovému obratu ve výši 1,098 miliardy dolarů se letošní propad v obratu, způsobený uzavřením velké části závodišť během března, dubna a května, snížil už jen na 6,96%. Dodejme, že během výše zmíněných tří měsíců se obrat propadl o 22%, v samotném květnu dokonce o více jak 30%.

Ani vysoký zájem sázejících však nezastavil již léta trvající trend snižování počtu dostihů, k němuž letos výraznou měrou přispěla i opatření proti koronaviru. Letošních 3290 červencových dostihů je o 12,35% nižší počet než loni, počet mítinků klesl o 17,7%. Z těchto čísel však vyplývá rapidní nárůst sázek na jednotlivé dostihy. Průměrně se v červenci na každý dostih vsadilo 2,761.165 dolarů, což je o 41,83% více než v loňském roce.

Podle dat Equineline, dceřinné společnosti amerického Jockey Clubu starající se o data z tamního provozu i chovu, však klesl objem cen. 90,23 miliónu dolarů, o něž se v červenci v USA běhalo, je o 12,7% nižší částka než v loňském roce. Pokles byl důsledkem především nižšího počtu dostihů, průměrná dotace na jeden mítink stoupla o 6,7%. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking