travers 2020Prestižní Runhappy Travers Stakes (Gr.1, 3, 2000 m, 980.000 $) jsou po dostizích trojkoruny zřejmě nejvýznamnějším dostihem tříletků v USA. Tradičně se běhají až poté, co se odběhnout všechny díly trojkoruny a občas objeví i nové jméno, které pak směřuje k některé z Eclipse Awards. Letos však bylo vše jinak.

 
Kvůli koronaviru se z trojkoruny zatím konala jen její poslední část Belmt Stakes, navíc distančně zkrácené, a tak nejdůležitější dvě minuty sportu, jak je občas Kentucky Derby nazáváno, na svou letošní edici teprve čeká. Jeho ante-post favoritem je už dlouho Tiz The Law (Constitution), mj. i díky skvělému výkonu z Belmont Stakes. Svou pozici nejlepšího tříletka Ameriky potvrdil i krátce po půlnoci našeho času v Travers Stakes v Saratoze, kde soupeřům utekl o 5 1/2 délky. 

Dostih měl jednoduchý průběh. Manuel Franco usadil favorizovaného Tiz The Law na třetí místo zvenčí, blízko vedoucího Uncle Chuck, v polovině dostihu se posunul na druhou příčku, v polovině oblouku už šel s položenýma rukama svého jezdce do vedení a na začátku cílové roviny, kdy jej žokej začal vyjíždět, hřebec rychle reagoval. V cílové rovině jej Franco chtěl ještě pobídnout bičem, ale když se při nápřahu ohlédl za sebe, od pobídky ustoupil a Tiz The Law bez výraznějšího vyjetí v poklidu cválal vstříc šestému vítězství ze sedmi kariérních startů. Druhý skončil Caracaro (Uncle Mo) a třetí Max Player (Honor Code).

Vítězný Tiz The Law, který ziskem 535 tisíc dolarů za toto vítězství překonal hranici 2 miliónů výher, byl stájí Sackatoga Stable zakoupen na dražbě společnosti Fasig-Tipton v Saratoze za 110 tisíc dolarů. Hřebec pochází z prvního ročníku vítěze Florida Derby (Gr.1) Constitution (Tapit) a je jeho prvním Gr.1 vítězem. Matka Tizfiz (Tiznow) vyhrála 7 dostihů včetně San Gorgonio Handicapu (Gr.2) a v chovu dala 3 vítěze ze 4 startujících potomků. Na blacktype úrovni se umístila i její dcera Awestruck (Tapit). Bába Gib Running (Go For Gin), vítězka ve 4 letech, dala vedle Tizfiz ještě další dva blacktype vítěze. Z rodiny pochází i americký Kůň roku Favorite Trick, vítěz Breeders' Cup Juvenile (Gr.1). (miv)Související článek:
Vítěz Belmont Stakes Tiz The Law získán Coolmorem. Favorit Kentucky Derby bude stát na jeho americkém Ashford Stud


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking