Le Costaud grupa3FrancieZajímavé porovnání pro italský překážkový sport se dnes odehrálo v hlavním dostihu v Auteuil, Prix Robert de Clermont - Tonnerre (Gr. 3, 5+, steeple, 135.000 euro, záznam). Až čtvrtou šancí (7,7:1) v osmihlavém poli totiž byl vítěz Gran Premio Merano Le Costaud (Forestier), který se dosud v nejlepší francouzské překážkové společnosti téměř nevyskytoval.


Z předchozích dvou startů v blacktype francouzské společnosti totiž bylo jeho největším úspěchem čtvrté místo v grupě 3 v Compiegne v listopadu (a ve druhém dostihu měl pád). Dnes ale svěřenec Guillaume Macairea udělal pod vedením Jamese Reveleye velký dojem, když zvítězil o 10 délek před Poly Grandchampem (Poliglote) a třetím Milord Thomasem (Kapgarde). Polobratr svěřence Josefa Váni Martinstara (Martaline) Milord Thomas i v deseti letech ukazuje, že stále v nejlepší společnosti umí. Ostatně jeho zisk se i s majitelskými a chovatelskými prémii dostal už na 2,9 milionu euro  (z toho činí výhry z dostihů cca 2,5 mil. euro). Favorizovaný Roi Mage (Poliglote) stačil dnes jen na čtvrté místo.

Le Costaudova kariéra nyní čítá 19 startů a 11 vítězství. Na italské půdě je neporažený, kromě loňského Gran Premia tu ještě vyhrál v sezóně 2016 další dostih Graded 1, Grande Steeple - Chase d´Europa. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking