Už jen dva starty čekají na australskou fenoménku WINX (Street Cry), která dnes v Randwicku opět ukázala, jak moc bude australskému, ale nejen australskému turfu chybět. Pod svým stálým partnerem Hughem Bowmanam dnes po čtvrté vyhrála Chipping Norton Stakes (Gr.1, 1600 m, 600.000 AU$) a získala 31. triumf v nepřetržité řadě.


Svěřenkyni Chrise Waller se postavilo 6 soupeřů včetně osmiletého valacha Happy Clapper (Teofilo), který za Winx skončil druhý v posledním startu v Apollo Stakes (viz starší zpráva) a byl to právě Happy Clapper, kdo ve snaze uspět přišel s novou taktikou. Po startu se chopil taktovky, postupně zvyšoval svůj náskok a do cílové rovinky, která v Randwicku měří 400 metrů, točil se zhruba sedmi délkami k dobru. Ani to však k porážce šampiónky nestačilo. Ta opět nasadila svůj pověstný speed, 100 metrů před cílem přešla do vedení a jistě zvítězila o 2 1/4 délky.

Jedenatřicáté vítězství v řadě bylo pro Winx zároveň 23. Gr.1 triumfem, čímž překonala dosavadní rekord irského proutěnkáře Hurricane Fly (Montjeu), který zvítězil ve 22 dostizích nejvyšší kategorie. Winx nyní čekají poslední dva starty - v George Ryder Stakes a Queen Elizabeth Stakes po níž šampiónka, na jejíž triumf v kurzu 1,08:1 pár minut před startem jeden sázkař položil 280 tisíc dolarů, ukončí kariéru, která fascinuje turfmany po celém světě. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking