tourtoparisVčerejší mítink v Kincsem Parku nehostil jen Kincsem díj, které se zúčastnil Autor (Authorized), ale také další dostihy klasifikované v Maďarsku jako Graded. V jednom z nich, Tattersalls - Overdose díj (Gd2) na 1000 metrů, se prosadil tříletý TOUR TO PARIS (Fuisse), nová hvězda maďarského turfu.

 
Tříletek, o kterém se v Maďarsku mluví jako o nástupci Overdose, vyhrál již po osmé a dosud nenašel přemožitele. Ač ukázal schopnost prostát i 1600 metrů, když počátkem května vyhrál Nemzeti díj (Gd2), maďarskou Velkou jarní cenu, trenér Ribárszki mu postaupně distance zkracuje a po dvou triumfech na trati 1200 metrů vyhrál v neděli na rovném kilometru. Na krátké trati dokázal na nejsilnějšího ze soupeřů získat 3 délky, stejně jako v předešlém startu, předminulý, Flandorffer Tamás Emlékverseny (I.k.) opanoval o 14 délek, klasickou Nemzeti díj o 10 délek.

Hřebec, kterého Christian Richner zakoupil na Autumn Sale společnosti Arqana jako ročka za pouhé 3.000 eur, je synem vítěze Prix du Molin de Longchamp (Gr.1, 1600 m) a druhého z Prix du Jockey Club (Gr.1, 2100 m) Fuisse (Green Tune), zatím nepříliš úspěšného plemeníka, která je dosud otcem jediného blacktype vítěze. Zajímavější je matka, která pochází z rodiny skvělé Natalmy (Native Dancer), matky Northern Dancera (Nearctic). Z pohledu našeho chovu je velmi zajímavá bába Tour to Parise klisna Theorie (Anabaa), která je pravou sestrou v chovu Centra Darhorse působící Tisty (Anabaa), matky jednoho z nejúspěšnějších slovenských překážkářů Twist Dancera (American Post), trojnásobné vítězky Tialine (Martaline) či letos tříletého dvakrát vítězného Tango Glinky (Mikhail Glinka). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking