Bauyrzhan Murzabayev včera převzal titul německého šampióna. Rozhodnuto o něm bylo už pár dní před koncem německé sezóny, kdy se jeho jediný soupeř Maxim Pecheur, ztrácející v té době na Murzabayeva 10 bodů, rozhodl hodit ručník do ringu a poslední dva mítinky vynechat.


Na tom posledním, který se uskutečnil včera v Dortmundu, Murzabayev navíc dosáhl dalšího hattricku a svůj první německý titul šampióna vybojoval s celkovým počtem 111 vítězství. Závěrečný mítink se mu též podařilo překonat hranici miliónu eur v zisku koní, které v Německu letos odjezdil. Titul získal i navzdory nižšímu počtu startů oproti Pecheurovi, který odjezdil 592 dostihů (z nichž 98 vyhrál), zatímco Murzabayev byl v sedle celkem 522x. Kazašský rodák, který svou dostihovou kariéru začínal v České republice, se může chlubit vynikajícím procentem úspěšnosti - 21,26% všech startů proměnil ve vítězství.

V první desítce německého šampionátu jsou také pátý Jozef Bojko ze 46 triumfy, sledovaný Filipem Minaříkem, který získal o 2 vítězství méně. (miv)
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking