Poté, co na druhý mítink slovenské sezóny bylo přihlášeno do 10 dostihů jen 61 koní a pouze díky dodatečně dohlášeným 43 koním do 8 otevřených dostihů nemusel být žádný z dostihů zrušen, čelí třetí mítink opačnému trendu - na slovenské poměry vysokému počtu přihlášek.

 
Mítink, který se uskuteční 12. července a opět nabídne 10 dostihů, přilákal více jak dvojnásobek přihlášek než mítink předešlý - 124. Ač po snížení slovenských dotací zájem českých stájí o starty v Bratislavě trochu poklesl, do Bratislavy dorazilo celkem 17 přihlášek z Čech a Moravy. Velká část z nich směřuje do jediné steeplechase programu, dostihu pro čtyřleté a starší na 3600 metrů, kam bylo přihlášeno 14 koní z toho polovina z českých stájí. Nechybí mezi nimi ani vítěz Jarnej ceny Petržalky Catch Life (Rainbows for Life) stáje Viktorie-UH. Dodejme, že zmíněný mítink se uskzuteční o víkendu, během něhož se v Česku nebudou konat žádné cvalové dostihy. 

Tento mítink je zatím posledním, který ve své termínové listině Závodisko Bratislava uvedlo. To aktuálně bojuje o přežití poté, co mu byla zhruba na polovinu zkrácena dotace od tamního Ministerstva podohospodárstva. (miv)
   
Související články:
Druhý bratislavský mítink zachráněn. Dohrlášeno bylo 43 koní včetně 12 z ČR a 6 z Bulharska
Druhý slovenský mítink neláká. Z deseti dostihů je po přihláškách osm otevřených, šesti hrozí zrušení
Slovensko začne 21. června. Závodisko Bratislava vypsalo propozice, dostihy mají nižší dotace
Slovenští majitelé, chovatelé i trenéři rokovali v Senici. Mají strach o budoucnost dostihů na Slovensku i areálu bratislavského závodiště

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking