Byla asi nejlepší klisnou, kterou loni evropské dráhy viděly a mnozí v ní viděli novou Enable. V jejích stopách sice nakonec nekráčela, v Ceně Vítězného oblouku skončila až šestá, přesto si, především svým výkonem v Epsom Oaks, podmanila celý ostrovní turf. Dnes centrála Ballydoyle vydala zprávu, že Snowfall (Deep Impact) musela být kvůli zranění uspána.


"S lítostí oznamujeme, že naše úžasná klisna Snowfall utrpěla před několika týdny vážné zranění. Navzdory nejlepší péči a pozornosti našeho veterinárního týmu a našeho týmu zde v Ballydoyle se její stav před několika dny vážně zhoršil a nám nezbylo než přijmout srdcervoucí rozhodnutí a uspat ji," uvedl dnes její trenér Aidan O'Brien. Klisna si podle trenérova sdělení poškodila pánev, nicméně jak přesně došlo ke zranění, které si přivodila ve stáji v boxu, není jisté. Jisté však je, že v ní O'Brien, coolmorský tým i celý evropský turf ztrácejí mimořádnou osobnost.

Svou třídu demonstrovala především v Epsom Oaks, které vyhrála s rekordním náskokem 16 délek, následně o 8 1/2 délky ovládla i Oaks v Irsku a poté o 4 délky uspěla i proti starším v Yorkshire Oaks (Gr.1). Celkem za svou kariéru vyhrála 5 ze 16 startů, získala jedno druhé a dvě třetí místa a vydělala 885 tisíc liber. Jejím posledním dostihem byly Qipco British Champions Fillies & Mares Stakes (Gr.1), v nichž doběhla třetí.

V Japonsku narozená klisna byla úspěšným produktem politiky Coolmoru posílat špičkové klisny, zvláště Galileovy dcery, na připuštění k dnes již bohužel také nežijícímu šampiónovi japonských plemeníků Deep Impactovi (Sunday Silence). Její matka Best In The World (Galileo) je dcerou vítězky Matron Stakes (Gr.1) či Lockinge Stakes (Gr.1) Red Evie (Intikhab), která se v chovu prosadila famózní Found (Galileo), vítězkou Breeders' Cup Turf (Gr.1) či Prix de l'Arc de Triomphe. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net