Epsom Oaks 2021Den před vrcholem sezóny tříletých anglickým derby se v Epsomu konal třetí klasický dostih tamní sezóny Epsom Oaks (Gr.1, 3 kl., 2400 m). V něm se podle očekávání prosadila svěřenkyně irského mága Aidana O'Briena, ale, a to nikoliv poprvé, ne ta s níž se počítalo jako s první favoritkou.

 
Tou byla čtvrtá z 1000 Guineas (Gr.1) Santa Barbara (Camelot), kterou Aidan O'Brien nasedlal stájové jedničce Ryanu Mooreovi. Na deštěm zkrápěné měkké půdě cválala favoritka na konci pole a ač to se v cílové rovině otevřelo a klisna měla prostor k progresu, nedostala se výš než na páté místo. Frankie Dettori v sedle druhé ballydoylské šance vítězky Musidora Stakes (Gr.3) SNOWFALL (Deep Impact) sledoval čelo ze středu pole a poté, co v cílové rovině klisnu pobídl, reagovala Snowfall famózní akcí, kterou odešla od soupeřek na rekordních 16 délek. Druhá skončila 50:1 outsiderka Mystery Angel (Kodi Bear), třetí další klisna z Ballydoyle Divinely (Galileo) a čtvrtá Save a Forest (Kingman).

Devátá vítězka Epsom Oaks z lotu Aidana O'Briena Snowfall se narodila v Japonsku, kam její matka Best In The World (Galileo), vítězka Give Thanks Stakes (Gr.3) patřící majitelům Coolmoru, odcestovala na připuštění k nyní již zesnulému Deep Impactovi (Sunday Silence). Best in The World, která je pravou sestrou třetí v cíli Divinely, je dcerou vítězky Matron Stakes (Gr.1) či Lockinge Stakes (Gr.1) Red Evie (Intikhab), která se v chovu prosadila famózní Found (Galileo), vítězkou Breeders' Cup Turf (Gr.1) či Prix de l'Arc de Triomphe. Snowfall je pátým blacktype vítězem ze spojení Deep Impacta s Galileovou dcerou a druhým klasickým vítězem z tohoto spojení po vítězi 2000 Guineas a současném coolmorském plemeníkovi Saxon Warrior.Vedle Oaks byl dnes v Epsomu na programu i Coronation Cup (Gr.1, 4+, 2400 m), ve kterém svedli nádherný souboj druhý z Jockey Club Stakes (Gr.2) PYLEDRIVER (Harbour Watch) s favorizovaným Al Aasy (Sea The Stars), který v obou předchozích letošních startech nenašel přemožitele. Tentokrát však nakonec odešel po dlouhém a tuhém souboji o krk poražen od Pyledrivera, v jehož sedle byl i u nás dobře známý Martin Dwyer. Třetí finišoval Japan (Galileo) s Ryanem Moorem. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net