Jak včera oznámila řídící organizace Horse Racing Ireland (HRI), budou moci od pondělka 21. září sledovat koně na irských závodištích i jejich majitelé. Ti se na tamní dráhy vracejí po dlouhé pauze, naposledy mohli být přítomní startům svých nadějí 13. března, poté kvůli opatřením proti šíření koronaviru byl vstup veřejnosti včetně majitelů na závodiště zakázán.

 
Irská vláda nyní povoluje omezený počet diváků na venkovních akcích, což zahrnuje i dostihy a od příštího týdne tak budou moci být na tamních drahách přítomni dvě osoby na majitele. Všichni však budou muset projít zdravotním screeningem zahrnujícím kontrolu teploty, další hygienická opatření by měla být upřesněna v nejbližší době.

"S potěšením potvrzujeme, že poprvé od 13. března bude majitelům od příštího pondělí povolen návrat na závodiště," uvedl pro European Bloodstock News šéf HRI Brian Kavanagh. "Majitelé hrají v irských dostizích nejdůležitější roli a museli si nějakou dobu počkat, než se vrátí na dostihové závodiště, aby viděli, jak jejich koně běží. Vždy jsme říkali, že umožnění návratu majitelů je naší hlavní prioritou, na níž jsme úzce spolupracovali s Asociací irských dostihových majitelů a jejich zástupkyní Caren Walsh.“ (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking