RashabarUž i dostihová scéna v kolébce turfu v Anglii nabízí českým turfmanům možnost sledovat koně se silnými českými konexemi. Jedním z tohoto pohledu nejzajímavějších koní na tamní scéně je dvouletý Rashabar (Holy Roman Emperor), který je odchovancem Haras de Beaufay pana Jiřího Trávníčka.

 
V tréninku Briana Meehana se nacházející hřebec absolvoval minulý týden svůj první životní start v Newbury, kde mezi debutanty v Dubai Duty Free Golf World Cup EBF Maiden Stakes na 1000 metrů obsadil v poli 8 koní velmi slibné třetí místo, 2 1/4 délky od vítězného Hawaiian (Kodiac). Racing Post Rashabarův výkon ocenil velmi slušným ratingem 79.

Rashabar je prvním potomkem  nestartovavší Amazonky.(Camelot), která byla v roce 2017 jako ročka zakoupena v Deauville za 70 tisíc eur. Klisnu měl v přípravě Čestmír Olehla, na dráze se však nikdy neukázala a v roce 2021 byla zařazena do chovu. Dcera taktéž nestartovavší Amazone (Adlerflug) je polosetrou listed vítězky Apadanah (Holy Roman Emperor), mj. čtvrté v Oaks d'Italia (Gr.2), která je tudíž blízkou příbuznou Rashabara. Vedle ní dala Amazone vítěze Bronte Cupu (Gr.3) River of Stars (Sea The Stars) a listed umístěnou Anconu (Amaron).

Rashabara nabídl Haras de Beaufay na loňské srpnové dražbě ročků v Deauville, kde byl vydražen za 120 tisíc eur a stal se tak prvním koněm českého chovatele, prodaným na této prestižní dražbě. O rok dříve na ní Trávníček nabízel klisnu Holly Phelie (Australia - Holly Happy), za 65 tisíc eur ji však chovatel získal zpět. Holly Phelie minulý víkend proměnila svůj sezónní debut v trojce v Chuchli v první kariérní triumf. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net