Paddington2Tříletý PADDINGTON (Siyouni), vedle Auguste Rodina (Deep Impact) největší tříletá hvězda megastáje Aidana O'Briena, potvrdil svou třídu i proti starším. V sobotu v Sandownu zvítězil v jednom z vrcholů letní sezóny Coral-Eclipse Stakes (Gr.1, 2000 m).

 
Dostih, z něhož si vítěz odnesl 425 tisíc liber, sice přilákal jen čtyři startující, na kvalitě mu to však neubralo. Proti favorizovanému vítězi Irish 2000 Guineas (Gr.1) a St James's Palace Stakes (Gr.1) Paddingtonovi, který poprvé startoval v dostihu na delší než mílové distanci, nastoupila čtyřletá Emily Upjohn (Sea The Stars), která naopak preferuje dostihy o 400 metrů delší. Zbylí dva měli tvořit jen stafáž a v cílové rovině to tak i vypadalo. Ze startovacích boxů vyskočil nejrychleji Paddington, ale záhy přes nej přešel West Wind Blows (Teofilo) a nasadil svižné tempo. Za ním se krásně v řadě seřadili Paddington, Emily Upjohn a Dubai Honor. 

V cílové rovině se nepobízený Paddington dostal na úroveň vedoucího koně a poté, co jej Ryan Moore začal podporovat, převzal vedení. John Buick v sedle Emily Upjohn začal jezdit výrazně dřív, klisna se postupně rozcházela, nicméně na vítězství to nestačilo a Paddington ji o 1/2 délky porazil. Šest délek za bojující dvojicí přišel třetí West Wind Blows, Dubai Honor s dvoudélkovou ztrátou doběh uzavřel.

Paddington je další hvězdou v portfoliu nejúspěšnějšího francouzského plemeníka Siyouni (Pivotal), jehož dva synové Sottsass a St Mark's Basilica uý opkupují boxy plemeníků v Coolmoru, kam jistě zamíří i Paddington. Zatímco oba hřebci jsou z matek po Galileo, Paddingtonovým mateřským otcem je po Galileovi druhý nejúspěšnější Sadler's Wellsův syn v coolmorských službách Montjeu. Hřebec je 4x4 prochován na Nureyeva a díky vlivu jeho 3/4 bratra Sadler's Wellse také 5x5x5 na jeho Nureyevovu matku Special. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net