pegas hunTrenér hrdinky Jarní ceny klisen Nidary Grzegorz Wroblewski byl dnes odpoledne v Budapešti, kde se jeho čtyřletý svěřenec Pegas zúčastnil hlavního dostihu, Listed na 1600 metrů Batthyány- Hunyady Díj. Další českým koněm startujícím v zahraničí byla tříletá Novellette startující v berlínském Hoppegartenu.


Letos debutující zástupce DS Pegas ryzák Pegas (Excellent Art) vedený Jaroslavem Línkem byl druhým favoritem dostihu, když pozice první favoritky patřila vítězce Slovenských Oaks Separate Opinion (Osorio), která své poslední dva starty nenašla přemožitele. Pegas se po startu držel na čtvrtém místě, ale před obloukem ho již Jaroslav Línek posunul na druhou pozici ve druhé stopě. V oblouku již byl na čele a pole zavedl do cílové roviny. V její polovině přes něj nejprve přešel vítězný Rafael Santi (Excellent Art) a na posledních metrech dostihu přišel i o druhé peníze. Pátý doběhl Ypsilon King, sedmá Quissisana. Záznam dostihu naleznete zde (8. dostih).

Reprezentantka stáje SV Vondra Gain Novellette (Alhaarth) vstoupila do sezóny v Hoppegartenu, v Preis von Abu Dhabi vypsané pro tříleté dosud nevítězné klisny. V šestihlavém poli byla svěřenkyně Ilony Hronové coby druhá největší outsiderka dostihu nakonec čtvrtá, sedm délek za vítěznou Sarishou (Lando) s Filipem Minaříkem, který si tak během víkendu připsal do německého šampionátu čtyři vítězství. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking