Nassau Stakes 2020Pod taktovkou Coolmoru se odehrál vrchol třetího dne mítinku Glorious Goodwood, kterým byly klisnám vyhrazené Qatar Nassau Stakes (Gr.1, 3+ kl., 2000 m, 250.000 Ł). Dostih, který odvodila svěřenkyně Aidana O'Briena pětiletá Magic Wand (Galileo) s Dettorim, vyhrála tříletá FANCY BLUE (Deep Impact), připravovaná Aidanovým synem Donnachou, pro něhož byl klisnin start trenérskou premiérou na anglické půdě. 

 
Pro Fancy Blue, která pod Ryanem Moorem v závěru na okamžik na bariéře zavřela svou stájovou kolegyni Magic Wand (Galileo) a znesnadnila ji cestu k lepšímu než pátému místu, to po triumfu v Prix de Diane bylo již druhé Gr.1 vítězství. Druhá skončila silně finišující One Voice (Poet's Voice) a třetí Nazeef (Invincible Spirit). Obhájkyně loňského triumfu japonská Deirdre (Harbinger) se v závěru zcela vytratila a skončila poslední.

Fancy Blue je dalším úspěšným coolmorským odchovancem po Deep Impact (Sunday Silence), který společenství kolem irského hřebčína dal již dvouletého šampióna a vítěze 2000 Guineas Saxon Warriora. Fancy Blue pochází z fantastické rodiny, její matka Chenchikova (Sadler's Wells) sice vyhrála jen jeden menší dostih jako dvouletá v Irsku, je však pravou sestrou šampióna, vítěze anglického a irského derby i Breeders' Cup Turf High Chaparrala, později též mimořádně úspěšného plemeníka. Sama Chenchikova již dala dva listed vítěze - valacha Castertona a hřebce Smuggler's Cove, oba po Fastnet Rock (Danehill). (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking