TelescopeCoolmorská hvězda a současná světová jednička mezi plemennými hřebci Galileo (Sadler's Wells) sice dosud dal "jen" jednoho vítěze Epsom Derby, jeho vyhlídky na letošní ročník jsou ale naprosto mimořádné.

Alespoň tak to vidí bookmakeři, kteří syny a vnuky Galilea aktuálně vypisují v nejnižších kursech na zisk nejslavnějšího derby na světě. První čtyři hřebci s nejnižším kursem jsou synové Galilea, pátý jeho vnukem a mezi prvními jedenácti uchazeči podle výše kursů jen dva nepocházejí z Galilovy linie.

Předběžným favoritem zůstává Telescope (Galileo) (na snímku Highclere Racing), kterého Racebets nabízejí za 6,5:1. Hřebec v majetku syndikátu Highclere loni dvakrát vyběhl, po úvodním druhém místě vyhrál pěkným stylem maiden Class 4 v Newmarketu. Již tehdy se s kursem 19:1 stal jedním z nejvážnějších kandidátů na modrou stuhu, od té doby jeho kurs klesá, ač se po tomto vítězství ještě na dráze neukázal.

Druhým favoritem s kursem 7:1 je coolmorský Kingsbarns (Galileo), loňský působivý vítěz Racing Post Trophy (Gr.1), jehož akcie lehce klesly poté, co kvůli tréninkovému výpadku po drobnějším zranění vynechá 2000 Guineas. Třetím favoritem 7,5:1 zůstává jeho stájový kolega Mars (Galileo) a mezi nejslibnější kandidáty se tuto neděli výkonem v Ballysax Stakes zařadil další svěřenec Aidana O'Briena Battle of Marengo (Galileo), aktuálně nabízený v kursu 9:1. Následuje dosud neporažený loňský šampión Dawn Approach (11:1), jehož otcem je onen dosud jediný Galileův syn úspěšný v Epsomu New Approach, následují Toronado (High Chaparral, 17:1), Foundry (Galileo, 21:1), Ruler of the World (Galileo, 21:1), Ocovango (Monsun, 21:1), Loch Garman (Teofilo, 21:1) a The United States (Galileo, 21:1).          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking