OBrien aidan2Pro kolébku turfu a její nejslavnější dostih, který se stal vzorem pro podobné vrcholy tříletých téměř po celém světě, to není příjemná zpráva. Po úterním škrtání zůstalo ve hře o nejbohatší anglický dostih Epsom derby (Gr.1) 83 koní, z nichž většina, přesně 45, je připravována v Irsku.

 
Lví měrou se na irské dominanci podílí koně Aidana O'Briena a také jeho synů. Samotný Aidan aktuálně hlásí do dostihu o 1,5 miliónu liber 31 koní včetně ante-post favorizovaného Auguste Rodin (Deep Impact) či dalších nadějí s nižšími kurzy jako jsou Denmark (Camelot), Espionage (Galileo) či Victoria Road (Saxon Warrior), vítěze Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1). O'Brienovi synové Joseph a Donnacha jsou zodpovědni za dalších 8 přihlášek, mezi nimiž nechybí aktuálně druhá šance dostihu Al Riffa (Wootton Bassett), připravovaného prvně jmenovaným.

Nepřehlédněte: Šampión Devil in Pink má namířeno do německé Velké jarní ceny. A s ním i koně z Anglie a Francie

Z domácích trenérů má početně nejvíce nazbrojeno John Gosden, připravující své koně společně se synem Thadym. Z jejich stájí bylo přihlášeno 15 koní, z nichž se nyní zdá nejšancovějším Epictetus (Kingman), který loni finišoval druhý za Auguste Rodin ve Vertem Futurity Trophy Stakes (Gr.1). (miv) 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net