kentucky derby 2019V roce 1968 proběhl jako první cílem Kentucky Derby Dancer's Image (Native Dancer), který však poté, co byl v jeho vzorku z antidopingové kontroly nalezen fenylbutazon, byl diskvalifikován a vítězství přiřkly rozhodčí favorizovanému Forward Pass (On-and-On). Také letos se v Churchill Downs diskvalifikovalo, kvůli kolizi v oblouku o triumf přišel Maximum Security.


Svěřenec Jasona Servisa Maximum Security (New Year's Day) odskakoval do letošního Kentucky Derby presented by Woodford Reserve (Gr.1, 3, 2000 m, 3,000.000 $) jako favorit, a to díky start-cíl triumfu ve Florida Derby (Gr.1). Na deštěm zmáčené půdě před zraky 150 729 diváků se i tentokrát dostal pod žokejem Luisem Saezem rychle do čela a v ostrém tempu vodil před Long Range Toddy (Take Charge Indy), Bodexpress (Bodemeister) a War of Will (War Front). Takto pokračovali až do druhého oblouku, na jehož konci ale Maximum Security zkřižil dráhu War of Will, který následně poškodil další koně a byl 20 minut po doběhu z vítězství diskvalifikován a přesunut na 17. místo za posledního z poškozených Long Range Toddy. Triumf tak připadl 66:1 otsiderovi COUNTRY HOUSE (Lookin At Lucky) trenéra Motta, kterého Flavien Prat držel na šesté - sedmé pozici a v cílové rovince přišel zvenčí s hezkým závěrem. Ze třetího na druhé místo se posunul Code of Honor (Noble Mission), který se držel bariéry a při incidentu, který stál Maximum Security vítězství, se na krátkou chvilku posunul do čela, třetí peníze patřili juddmontskému Tacitus (Tapit), který v posledních metrech rychle získával půdu, čtvrtý skončil Improbable (City Zip). Ten byl nakonec nejúspěšnějším z tria Bafferových sveřenců když loňský šampión Game Winner (Candy Ride) měl krátce po startu kolizi a stihl jen páté místo. 

Odchovanec J.V. Shieldsové Country House, běhající v jejích společných barvách s E.J.M. McFaddenem jr. a LNJ Foxwood, je po vítězi Breeders' Cup Classic Accelerate další hvězdou mezi potomky vítěze Preakness Stakes (Gr.1) Lookin at Lucky (Smart Strike), působícího na americké pobočce Coolmoru Ashford Stud, kde připouští za 17.500 $. Matka Quake Lake (War Chant) získala dvě vítězství jako čtyřletá, v chovu je matkou 3 startujících potomků, z nichž každý zvítězil. Vedle Country House se na blacktype scéně prosadila i její dcera Mitchell Road (English Channel), vítězka Albert M. Stall Memorial Stakes. Bába Shooting Party (Sky Classic) se umístila v listed a v chovu dala Gr.3 vítěze Breaking Lucky. V rodokmenu vítěze najdeme vedle 3x5x5 inbreedingu na Mr Prospectory a 4x3 na Danziga i 4x4 prochování na skvělou matku No Class (Nodouble), mj. bábu dříve v chovu Vítězslava Vandy působícího Secret 'n Classy, polobratra vítězova děda Smart Strike (Mr Prospector). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking