HermiosaZe tří klisen, které dnes trenér Aidan O'Brien poslal na start Qipco 1000 Guineas (Gr.1, 3 kl., 1600 m, 500.000 Ł, záznam), byla HERMOSA (Galileo) tou podle kurzů nejméně šancovou, ale byla to nakonec právě ona, která pod vedením Wayne Lordana získala klasický triumf a svému opatrovateli zajistila již čtvrtý Guineas double.


V kurzu 15:1 odskakovavší hnědka, která loni zvítězila ve Weld Park Stakes (Gr.3) a poté získala dvě druhá místa v Gr.1 Fillies' Mile a Criterium International, vstoupila do sezónního debutu zostra a hned po startu převzala vedení. Když došlo k lámání chleba dostaly se soupeřky na její úroveň, ale Hermosa dokázala zabojovat, odrazila jejich útok a v cíli měla na druhou Lady Kaya (Dandy Man) náskok jedné délky. Třetí přišla do té doby neporažená favoritka Qabala (Scat Daddy), v jejímž sedle zažil klasickou premiéru David Egan, syn Johna Egana, na přelomu tisíciletí spolupracujícího se stájí Ray Racing Rajmunda Pavly. Za čtvrtou Angel's Hideaway (Dark Angel) skončilo zbylé duo O'Brienových svěřenkyň Fairyland (Kodiac) - Just Wonderful (Dansili).  Hermosa, která by podle Lordanova vyjádření po dostihu rozhodně neměla mít problém s delší distancí, je nyní druhou ante-post favoritkou Epsom Oaks.

Hermosa, která je třetí vítězkou 1000 Guineas po Galileo (Sadler's Wells), má excelentní pedigree. Její matka Beauty Is Truth (Pivotal) získala tři blacktype vítězství včetně triumfu v Prix du Gros-Chene (Gr.2) a ještě lépe se jí daří v chovu. S Galileem již dala o dva roky starší klisnu Hydrangea, vítězku Matron Stakes (Gr.1) a British Champion Fillies' and Mares' Stakes (Gr.1) a v roce 2010 narozeného The United Stakes, který v Irsku získal Gr.3 vítězství a po přesunu k protinožcům dokázal triumfovat v Gr.1 Ranvet Stakes. V nejlepší společnosti se neztratila ani Fire Lily (Dansili), vítězka Prix du Gros-Chene (Gr.2). Kvalitu najdeme i v dalších generacích rodiny směřující k praprabábě Mill Princess (Mill Reef), matce skvělého Last Tycoon (Try My Best). Hermosa je pátým Gr.1 vítězem ze spojení Galilea s dcerou sprintera Pivotala (Polar Falcon) a toto spojení, z něhož pochází i vítěz Velké ceny Prahy (L) a EJC Middle (L) Tamarind Cove, již dalo 11 blacktype vítězů. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking