sir dragonetDnes se v Chesteru konaly dva z trialů na anglické Derby i Oaks, listed Cheshire Oaks, věnované klisnám, a silnějšímu pohlaví vyhrazená Gr.3 Chester Vase. Už dlouho nepodali vítězové těchto dostihů tak působivé výkony ve směru ke zmíněným klasikám jako dnes Mehdaayih (Frankel) a Sir Dragonet (Camelot).

 
Nejprve přišly na řadu klisny v Cheshire Oaks (L, 3 kl., 2300 m,74.777 Ł), do kterých nastupovala jako favoritka svěřenkyně Johna Gosdena MEHDAAYIH (Frankel), která předešlý start proměnila v lehké vítězství o 14 délek, byť se odehrálo v handicapu na all-weatheru v Chelmsfordu, kde mnoho adeptek na úspěch v Epsomu sezónu nezačíná. Ač v něm klisna porazila jedinou soupeřku (ano, skutečně to byl dostih dvou klisen), předvedený výkon stačil na to, aby byla pasována do role favoritky dnešního listed klání. A jak dostih ukázal, naprosto oprávněně. Pod Robertem Havlinem předvedla v cílové rovině bechberoucí akceleraci a nadělila soupeřkám, vedeným Manuelou De Vega (Lope de Vega), 4 1/2 délkovou lekci. Po tomto výkonu se její kurz na úspěch v Epsom Oaks pohybuje vesměs v rozmezí 4-6:1, což z ní dělá aktuálně druhou favoritku dostihu za Pink Dogwood. K úspěchu v Epsomu jí doporučuje i skvělý rodokmen. Otce Frankela (Galileo) není třeba představovat, matka Sayyedati Symphony (Gone West) je dcerou Sayyedati (Shadeed), hvězdy ostrovního turfu poloviny 90. let, vítězky 1000 Guineas (Gr.1), Sussex Stakes (Gr.1) či Cheveley Park Stakes (Gr.1).Brilantní výkon při svém teprve druhém životním startu předvedl v Chester Vase (Gr.3, 3, 2500 m, 99.370 Ł) svěřenec Aidana O'Briena SIR DRAGONET (Camelot). Hřebec, který debutoval 25. dubna v maiden v Tipperary, kde zvítězil s třídélkovým náskokem, se v dostihu pod Donnachou O'Brienem držel na poslední pozici, ale v cílové rovině předvedl obrovský progres, kterým odkázal soupeře do role statistů a vyhrál s náskokem 8 délek před dalším koněm v O'Brienově péči Norwayem (Galileo). Poražený Norway je mj. pravým bratrem vítěze Epsom derby Ruler of The World, který Chester Vase vyhrál v roce 2013 a je zatím posledním vítězem tohoto dostihu, jemuž se podařilo následně uspět v Epsomu. V ante-post nabídkách se Sir Dragonet srovnal s dosavadním lídrem nabídky, šampiónme loňských dvouletých Too Darn Hot, někde je dokonce prvním favoritem.

Pokud jsme o Mehdaayih napsali, že ji k úspěchu v Epsomu doporučuje i rodokmen, o Siru Dragonetovi to platí dvojnásobně. Otec Camelot sám Epsom derby vyhrál a jeho otec Montjeu (Sadler's Wells) dal vedle něj další tři vítěze nejslavnější derby světa. Matka Sparrow (Oasis Dream), třetí v Ballyogan Stakes (Gr.3), je dcerou druhé z Epsom Oaks z roku 2004 All Too Beautiful (Sadler's Wells). Matkou All Too Beautiful není nikdo menší než nejvlivnější chovná klisna posledních dvou dekád Urban Sea (Miswaki) a All Too Beautiful je tak nejen polosestrou vítěze Epsom Derby Sea The Stars (Cape Cross), ale především pravou sestrou Galilea, který nejenže v Epsom Derby sám uspěl, ale totéž se podařilo i třem jeho synům a loni v něm zvítězil jeho vnuk. (miv)  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking