International Federation of Horseracing Authorities (IFHA) dnes zveřejnila nejnovější The Longines World's Best Racehorse Rankings, pořadí nejlépe hodnocených koní světa podle výsledků v letošní sezóně. O prvenství se přetahuje trojice koní.

 
Nechybí mezi nimi ani premiantka posledních sezón tohoto hodnocení australská fenoménka Winx (Street Cry), která se již v Austrálii připravuje na roli matky. Za letošní výkony ale získala 125 liber, což je stále nejvyšší hodnocení. Stejně jako ona jsou však hodnoceni i vítěz Pegasus World Cup Invitational Stakes (Gr.1) City of Light (Quality Road) a ostřílená hvězda hongkongského turfu Beauty Generation (Road To Rock), který již letos stihl na dráze v Sha Tin vyhrát tři Gr.1 dostihy.

WBRR zachycuje i první pohled na tříletý ročník, ale protože aktuální hodcení výrazně zeštíhlilo a ukazuje jen koně s ratingem 120 liber a výše, vešel se do něj jen jediný tříletek. Tím je americký Maximum Security (New Year's Day), který proběhl první cílem Kentucky Derby, ale následně byl po diskutabilním výroku rozhodčích diskvalifikován. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking