poule poulains 2019Dnes se na závodišti v Longchamp na hluboké půdě odběhly první dva klasické dostihy francouzského kalendáře. V obou se prosadili zástupci blankytně modrých barev stáje Godolphin šejka Mohammeda, vítězka francouzských 1000 Guineas Castle Lady je stále neporažená.

 
Jako první přišli na řadu hřebci v Poule d'Essai des Poulains (Gr.1, 3 hř, 1600 m, 600.000 €), mezi nimiž byl po výborném výkonu v Prix de Fontainebleau (Gr.3) horkým favoritem PERSIAN KING (Kingman) z lotu Andre Fabreho. Vítěz posledních 4 startů, který pouze v debutu odešel poražen a skončil druhý, ani tentokrát nenechal nikoho na pochybách o svých kvalitách a pod  Pierre-Charlesem Boudotem jistě zvítězil o délku před Shamanem (Shamardal) a San Donatem (Lope de Vega).

Vítězný Persian King pochází z prvního ročníku šampióna mílařů Kingmana (Invincible Spirit), který si rychle dere cestu mezi nejlepší evropské plemeníky, jak již ukázal jeho syn Calyx (viz starší zpráva) a jak aktuálně potvrdily i výsledky včerejší breeze-up dražby v Deauville, kde měl mezi 4 nejdražšími dvouletky dva potomky prodané za 800 a 650 tisíc €. Matka Pretty Please získala jako tříletá jedno vítězství ze dvou startů a Persian King, který je nejen prvním Gr.1 vítězem v produkci svého otce, ale též prvním Gr.1 vítězem z matky po vítězi Irish Derby, King George VI and Queen Elizabeth Stakes či Prix de l'Arc de Triomphe Dylanu Thomasovi (Danehill), který v chovu výrazně zaostal za očekáváním. V našem turfu má však podstatně lepší kredit mj. zásluhou dvou vítězek Oaks Amga River a Dylanka. Bába Plante Rare (Giant's Causeway) neběhala, je však matkou vítěze Prix Ganay (Gr.1) Planteura, jehož služeb využily i klisny v chovu Jiřího Trávníčka. Čtvrtou matku klasického vítěze je Petroleuse, bába šampióna Peintre Celebre a prabába napajedelského plemeníka Pouvoir Absolu (Sadler's Wells).  V druhém klasickém dostihu Poule d'Essai des Pouliches (Gr.1, 1600 m, 3 kl., 500.000 €) se v souboji s Commes (Le Havre) hezkým finišem prosadila nyní ve třech startech neporažená CASTLE LADY (Shamardal) z lotu Henri Pantalla, v jejímž sedle byl Mickael Barzalona. Třetí peníze brala anglická East (Frankel) a také čtvrtá dotace putuje do Anglie zásluhou Imperial Charm (Dubawi). 

Castle Lady je dcerou nestartovavší Windsor County (Elusive Quality), která je pravou sestrou šampióna tříletých mílařů v Evropě, vítěze Breeders' Cup Classic (Gr.1) a dnes plemeníka na irském Kildangan Stud Raven's Pass. Bába Ascutney (Lord At War) dala vedle Raven's Pass i Gr.3 vítěze Gigawatt (Wild Again) a je bábou dalších blacktype koní. I Windsor Country patří k dcerám, které ji v chovu zvyšují prestiž. Ještě před Castle Lady přivedla na svět hřebce Top Score (Hard Spun), listed vítěze a Gr.3 umístěného. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking