stouteŠesté rekordní vítězství v největším letním evropském dostihu - King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 3+, 2400 m, 1.250.000 liber) - dnes získal trenér Sir Michael Stoute zásluhou pětiletého Poet's Word (Poet's Voice), vedeného Jamesem Doylem, který po boji zdolal dalšího Stouteova svěřence Crystal Ocean (Sea The Stars).


Poté, co John Gosden dnes škrtl kvůli dráze (Good to Firm) favorizovaného Cracksmana (Frankel) se na čelo nabídky dostala zmíněná Stoutova dvojice, v níž sázející o trochu více věřili Crystal Ocean. Ten měl také na konci oblouku působivý nástup, kterým převzal taktovku od vodícího Rostropoviche (Frankel) a mířil za prvním Gr.1 vítězstvím. James Doyle v sedle Poet's Worda se ale včas probudil, aby rozhoupal Cracksmanova přemožitele z Royal Ascotu k finiši, kterým svého tréninkového kolegu po nádherném souboji zdolal o krk. Třetí skončila Coronet (Dubawi), čtvrté peníze bral Salouen (Canford Cliffs).
     
Vítězný Poet's Word, zakoupený jako roček na Tattersalls October Yearling Sale (Book 2) za 300.000 gns, je zatím nejúspěšnějším potomkem vítěze Queen Elizabeth II Stakes (Gr.1) Poet's Voice (Dubawi). Matka Whirly Bird (Nashwan) se umístila na třetím místě v listed Harvest Stakes a vedle Poet's Word již dala vítěze Prestige Stakes (Gr.3) Malabara (Raven's Pass) a je bábou vítěze Railway Stakes (Gr.2) Beckforda (Bated Breath). Bába Inchyre (Shirley Heights) je matkou dvou blacktype vítězů, prabába Inchmurrin (Lomond) vyhrála Child Stakes (Gr.2) a v chovu dala Gr.3 vítěze a plemeníka Inchinora. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking