irish champion stakes 20182Roaring Lion (Kitten's Joy), v posledních WBRR ohodnocený jako nejlepší tříletek planety, dnes potvrdil svou dominanci v Qipco Irish Champion Stakes (Gr.1, 3+, 2000 m, 1,250.000 €), v nichž svedl nádherný souboj s vítězem 2000 Guineas Saxon Warriorem (Deep Impact).


Saxon Warrior, na kterého přilétl helikoptérou z Doncasteru po triumfu s Kew Gardens žokej Ryan Moore, doprovázený trenérem O'Brienem, se tentokrát proti favoritovi držel statečně, ale na akceleraci, kterou ROARING LION předvedl v cílové rovince poté, co jej Oisin Murphy pobídl bičíkem, odpověď nenalezl a skončil o krk zpět. Třetí místo uhájil Deauville (Galileo), který většinu dostihu udával taktovku.

Vítězný svěřenec Johna Gosdena, který nenašel v posledních 3 startech přemožitele, by se měl příště ukázat na startu Champion Stakes v Ascotu, do kterých je hlášen i náš Subway Dancer (Shamardal). V hledáčku je i Breeders' Cup, vše ale bude ještě otázkou dohody s trenérem, jak uvedl majitel krátce po dostihu, stejně jako to, zda hřebec zůstane na dráze či odejde po skončení této sezóny do chovu.


 
Leopardstown dnes hostil i Matron Stakes (Gr.1, 3+ kl., 1600 m, 350.000 €), v nichž třídesetinová favoritka Alpha Centauri (Mastercraftsman) po čtyřech triumfech v Gr.1 dostizích v řadě překvapivě nestačila na 11:1 nabízenou vítězku Prix de Diane (Gr.1) LAURENS (Siyouni) s Danielem Tudhopem, ale podle vyjádření nedokončila dostih zcela v pořádku. Třetí skončila Clemmie (Galileo).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking