Little Big BearAidan O'Brien má ve stáji další hvězdu. Dvouletý hnědák LITTLE BIG BEAR (No Nay Never), který nemalý potenciál naznačoval už v předchozích startech, v sobotu deklasoval soupeře v Gr.1 Phoenix Stakes, kterým na trati 1200 metrů dokázal utéct o sedm délek.

 
Ryanem Moorem vedený hřebec tak proměnil pátý start ve čtvrté vítězství, přičemž jedinou porážku utrpěl při svém dubnovém debutu v Curragh, kde skončil o krátkou hlavu druhý. Poté o tři délky vyhrál v Naas dostih nezvítězivších a následně o krk ceněné Windsor Castle Stakes (L) v rámci mítinku Royal Ascot. V polovině července jako horký favorit suverénně o 4 3/4 délky vyhrál Anglesey Stakes (Gr.3) a na stejné dráze nyní dominoval v Phoenix Stakes.

Mimořádnou hřebcovu třídu potvrdil i Timeform, který hřebci po sobotním vítězství udělil známku 126p, jednu z nejvyšších, jaké dvouletek v tomto století dostal. Vyšší dostalo zatím jen 8 dvouletků - Pinatubo (134), Frankel (133p), Dream Ahead (129), Air Force Blue (128p), Lady Aurelia, New Approach, Too Darn Hot a Johannesburg, kteří shodně obdrželi 127 liber. Písmeno p za ratingem značí očekávané zlepšení a protože u všech lépe hodnocených dvouletků uvádíme ratingy na konci dvouleté sezóny, může Little Big Bear své postavení do konce roku ještě vylepšit. (miv)        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net