Chester vase 2024bUž ani ne měsíc zbývá do startu nejvýznamnější modré stuhy na světě Epsom Derby. Čtyři dny poté, co jeho dlouhodobý ante-post favorit City of Troy (Justify) vybouchl v 2000 Guineas, kde finišoval bez výraznějšího momentu devátý (viz záznam), dnes v Chesteru testoval Aidan O'Brien, ale nejen on, další naděje pro klasiku v Epsomu.

 
Na start Chester Vase (Gr.3, 3 hř+val., 2500 m) se postavilo pět hřebců včetně dvojice O'Brienových svěřenců, přičemž jeden z nich Grosvenor Square (Galileo) s Ryanem Moorem odskakoval do dostihu jako favorit. Tempo diktoval jeho tréninkový kolega Agenda (Galileo), Grosvenor Square cválal třetí na bariéře, vedle něj svěřenec Hidden Law (Dubawi) s Williamem Buickem. Na konci závěrečného oblouku nasadil Agenda k trháku, ale zatímco favorit se nezmohl na odpověď, za Agendou vyrazil HIDDEN LAW, který nádherným finišem převzal v cílové rovině vedení a lehce o 3 délky zvítězil. Třetí v cíli Grosvenor Square na něj ztrácel 10 1/2 délky.

Radost stáje Godolphin a trenéra Applebyho, že mají velmi nadějného koně pro Epsom, však bohužel trvala jen pár sekund. Několik metrů za cílem si Hidden Law přivodil fatální zranění a musel být uspán.

Godolphin a Appleby i tak mají pro Epsom derby želízko v ohni - vítěze Classic Trialu (Gr.3) v Sandownu hřebce Arabian Crown (Dubawi), který je nyní v ante-post sázkách nabízen v kurzu 9:2. Stejný kurz má i City of Troy, který sice po výbuchu v 2000 Guineas klesl na pozici čtvrté šance, postupně se ale vrátil do role jednoho z nejvážnějších uchazečů. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net