Prix du jockeyclub 2018Co se japonskému multišampiónovi plemeníků Deep Impactovi (Sunday Silence) nepodařilo včera v Epsomu, to dnes získal v Chantilly. V Prix du Jockey Club (Gr.1, 3 hř+kl., 2100 m, 1,500.000 €) zvítězil jeho syn STUDY OF MAN a Deep Impact tak má prvního evropského derby vítěze.


Vítěz Prix Greffulhe (Gr.2) odskakoval jako druhý favorit za klasickým vítězem Olmedem (Declaration of War), ale zatímco Olmedo, držící v cílové rovině dobrou pozici blízko čela na bariéře, se v posledních metrech zcela vytratil a dokončil na třináctém místě, ze středu pole útočící Study of Man, vedený Stephanem Pasquierem, vybojoval po vyrovnaném boji a trojicí soupeřů vítězství, půl délky před outsidery Patascoy (Wootton Bassett) a Louis d'Or (Intello), čtvrtý doběhl Intellogent (Intello). Třetí favorit dostihu, godolphinský Key Victory (Teofilo) dokončil osmý, Rostropovich (Frankel) z coolmorského týmu neměl v cílové rovině moc prostoru a skončil devátý, když z O'Brienových svěřenců si vedl lépe Hunting Horn (Camelot) na šestém místě. Vítěze trénuje Pascal Bary a je odchovancem svého majitele stáje Flaxman Stables Ireland Ltd.  

Jak jsme uvedli, Study of Man je synem japonského šampióna Deep Impacta, mimořádnou klalitu najdeme ale i na mateřské straně. Matka Second Happiness (Storm Cat) je dcerou legendární Miesque (Nureyev), dvojnásobné vítězky Breeders' Cup Mile a matky vynikajícího Kingmamba. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking