Palace pierNejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings změnilo pořadím nejlépe hodnocených koní světa. Dosud vládnoucího australského sprintera Nature Strip (Nicconi), který sesadil z trůnu vítěze Saudi Cupu Mishriffa (Make Believe), překonal v hodnocení mezinárodní skupiny handicaperů čtyřletý v Anglii trénovaný Palace Pier (Kingman).

 
Svěřenec Johna Gosdena a jeho syna Thadyho v polovině května potvrdil roli horkého favorita mílových Lockinge Stakes (Gr.1) a za výkon, při kterém o 1 1/2 délky porazil Lady Bowthorpe (Nathanile) dostal v mezinárodní klasifikaci 125 liber, čímž se posunul do jejího čela s dvoulibrovým náskokem před Nature Strip.

V hodnocení tříletých si výborně vede vítěz Epsom derby Adayar (Frankel), který je se 121 librami v čele klasického ročníku společně s nejlépe hodnoceným tříletkem Ameriky, vítězem Belmont Stakes Essential Quality (Tapit). O libru méně mají vítěz francouzského derby St Mark's Basilica (Siyouni) či suverénní vítězka Epsom oaks Snowfall (Deep Impact). (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net