Král japonských sprinterů 4 l. Lord Kanaloa (King Kamehameha) se svým typickým závěrem prosadil v Hong Kong Sprint Stakes (gr.1, 1200m, 3+) na závodišti Sha Tin a porazil možná nejsilnější pole sprinterů v této sezoně.

To je pro japonský turf na této trati historický mezník. Lord Kanaloa tak pomstil těsnou porážku o krátkou hlavu 8 l. veterána Jaguar Mail (Jungle Pocket) v HK Vase (gr.1, 2400m, 3+) a japonské fanoušky tak jistě hongkongský mítink potěšil.

 Domácí sezona pokračovala na závodišti Hanshin střetnutím dvouletých princezen v japonské ceně zimní královny Hanshin Juvenile Fillies (gr.1, 1600m, 2 kl.), kterou v minulém roce vyhrála Joie de Vivre (Deep Impact) a napodobila tak svou famózní polosestru  Buena Vista (Special Week). Letošní dostih byl považován za konfrontaci prvních dvou z Fantasy Stakes (gr.3), linii Mr.Prospector reprezentujících klisen Sound Rihanna (Came Home) a Robe Tissage (War Emblem), s prvními dvěma z Artemis Stakes (L, 1600m, 2 kl.), nyní favorizovanou Collector Item (Heart´s Cry) a Ayusan (Deep Impact), vnuček Sunday Silence. Sound Rihanna šla dle očekávání z pozice, ale z vedoucí skupiny rychlý začátek nakonec prostála pouze bělka Kurofune Surprise (Kurofune), která s příchodem do cílové roviny přešla do vedení a dlouho vypadala na vítězství, ale v posledních 100m se na ni dotáhla z poloviny pole útočící Robe Tissage a po velké bitvě se dokázala prosadit o krk. O další krk zpět přišla se skvělou koncovkou z úplného konce pole Red Cecilia, první ze tří dcer plemeníka Heart´s Cry (Sunday Silence) na tabuli, když s 3/4 délkovými odstupy ji následovaly Collector Item a Colorful Blossom. Ayusan neměla ze zcela vnějšího boxu č. 18 snadný dostih a její závěr stačil jen na sedmé místo. Vítězka vyběhla dobrý čas 1:34,2. Kentucky Derby a Prakness Stakes vítěz War Emblem (Our Emblem) má sice svůj box plemeníka v Shadai Stallion Station, ale tahle práce ho moc nebaví. Nepočal žádné hříbě v prvních dvou letech 2006 a 2007, pak si dal říci s 19 hříbaty z připouštěcího období 2008 a dokonce 43 hříbaty počatými 2009, ale v dalších dvou letech zplodil jen 4 a 13 hříbat a letos se opět rozhodl vzít si místo připouštěcího období dovolenou. Robe Tissage je jeho druhým gr.1 vítězem.
    Mistrovský kousek předvedl japonský handicaper na tomtéž závodišti v sobotním Asahi Challenge Cupu (gr.3, 1800m, 3+H), ve kterém proběhlo 17 soupeřů cílem v rozmezí necelých 3 délek. V souboji nosů, hlav a krků se prosadila dobrým závěrem 5 l. Shoryu Moon a začala tak grupové double šampion plemeníka King Kamehameha (Kingmambo), které pak dovršil Lord Kanaloa. Vítězka vyběhla slušných 1:46,6 a největší rozdíl byl mezi 3:1 favoritem, který doběhl 15tý a 16tým v cíli a to 1/2 délky.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net