I ty nejslibnější naděje se často mžikem mění v množství účtů od veterináře, což zná dobře každý majitel na světě. Tentokrát smůla postihla Ofevrova 3 l. bratra Lien De Famille (Stay Gold), který na své cestě vzhůru po vítězství v negrupovém Wakagoma Stakes nechodil čistě a vyšetření odhalilo zlomeninu na pravé zadní noze.  

Zranění vyřadí hřebce z tréninku na 6-9 měsíců, ale pak se očekává jeho návrat na dráhu. Doufejme, že stejná smůla nepotká polosestru Deep Impacta Tosen Soleil (Neo Universe), která podobně jako Lien De Famille udělala po vítězném debutu ihned velký a stejně úspěšný krok do stakes společnosti v Elfin Stakes (1600m, 3 kl) na závodišti Kyoto. Tosen Soleil opět předvedla excelentní závěr s poslední šestistovkou za mimořádně rychlých 33,5 a v obou případech se v jejím sedle dobře svezl v Japonsku hostující Nor William Buick, první žokej stáje předního anglického trenéra Johna Gosdena.

O den později na stejné dráze triumfoval v trialu Kisaragi Sho (gr.3, 1800m, 3) hřebec Tamamo Best Play (Fuji Kiseki), který rozhodl dostih až v posledních metrech o krk před start-cíl jdoucím Muzzle Fire (White Muzzle), ale na posledních 600m byli hřebci o vteřinu pomalejší, přestože čas 1:48,9 není zrovna rychlý. Takže vlastně nejzajímavější byl třetí v cíli, z konce pole přicházející Admire Dubai, protože je z matky po Sunday Silence a jeho otec Admire Moon (End Sweep) také, takže ke kombinaci Mr.Prospector x Sunday Silence, musíme přidat s vykřičníkem 2x3 indreeding na Sunday Silence, což je na black type úrovni poprvé, ale určitě ne naposledy. Jinak Tosen Soleil i Tamamo Best Play jsou oba z klasické kombinace Sunday Silence x Northern Dancer a platí to i o 4 l. Clarente (Dance in the Dark), který zaběhl svižnou míli v Tokio Shimbun Hai (gr.3, 1600m, 4+) za 1:32,9 a na posledních 600m byl mezičas vedoucích koní také opravdu rychlých 33,5.

Jak se má dělat handicap předvedl znovu domácí handicaper v Silk Road Stakes (gr.3,1200m,4+H), kde prvních dvanáct koní doběhlo na 1 1/2 délce a svůj nos ukázal cíl-fotu první 6 l. Dream Valentino (Roses in May). Syn vítěze dubajského World Cupu reprezentuje standardní kombinaci Halo x Mr.Prospector, kterou obvykle známe ve variantě jdoucí přes Sunday Silence, ale tentokrát jdoucí přes špičkového amerického dvouletka Devil´s Bag. Apropos klisny z linie Mr.Prospector, poslední akvizicí mezi chovnými klisnami bratrů Yoshidů je Aga Khanova dvojnásobná gr.1 vítězka Siyouma (Medicean), 3x4 prochovaná na Mr.Prospector a 4x4 na Northern Dancer. Některý ze synů a vnuků Sunday Silence v týmu Shadai Stallion Station se již na ni může těšit.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net