Druhé letošní dostihy v italské Pise přinesly radost týmu Váňových. Letošní první zahraniční vítězství pro české barvy tu zařídil Josef Váňa ml. se čtyřletým zástupcem stáje Jasna Elmalem (Dalakhani). Na stupeň vítězů se ale dostal i osmiletý Age of Luck (Leonidas).

V Premio La Fontina, steeplechase na 3500 metrů, podal velmi dobrý výkon reprezentant stáje Statek Chyše- Váňa Age of Luck. V sedle s Josefem Váňou ml. absolvoval většinu dostihu ve druhé části sevřeného pole a v posledním oblouku se dostal na třetí místo. V cílové rovině ještě finišoval a doběhl jen délku a čtvrt za vítěznou Valsuganou s D. Fuhrmannem, a za druhým outsiderem Uni Lightem doběhl jen půl délky.

O půl hodiny později čekala v siepi Premio Campo na 3500 metrů ještě větší radost pro české barvy. Čtyřletý zástupce stáje Jasna Elmal při své třetím zimním startu v Itálii předvedl naplno své schopnosti. Josef Váňa ml. ho vedl v šestihlavém poli po startu vzadu kompaktního pole. V polovině dostihu se začalo pole natahovat a Elmal se dostával pomalu dopředu. Do vedení se dostal před poslední překážkou, ale v cílové rovině se nehodlal snadno vzdát Raffaelem Romanem vedený favorit Pregio di Polly, který se dokonce v polovině roviny dostal do vedení. Josef Váňa ale dokázal Elmala znovu rozhýbat a v nádherném souboji nakonec svěřenec Josefa Váni o krátkou hlavu triumfoval.

Posledním českým zástupcem v italské Pise byl Indian Reef v Premio Ghezzano, siepi na 3500 metrů. Ten ale své tréninkové partnery napodobit nedokázal a skončil osmý. Třikrát startoval také Josef Bartoš, jehož nejlepším výsledkem tentokrát bylo čtvrté místo. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net