derby italiano 20Jak informovalo dnešní vydání European Bloodstock News byl letošní vítěz Derby Italiano (Gr.2) Tuscan Gaze (Galileo) diskvalifikován. Vítězem byl následně prohlášen anglický svěřenec Marka Johnstona King's Caper (New Approach), který cílem proběhl těsně za Tuscan Gaze druhý.

 
Důvodem diskvalifikace byla podle rozhodnutí disciplinární rady italského Ministerstva zemědělství skutečnost, že Tuscan Gaze nebyl do dostihu přihlášen podle platných pravidel. Pozdější vítěz byl do dostihu přihlášen telefonicky, ale přihláška nebyla, jak ukládá § 129, potvrzena faxem. Scuderia Mag Horse Racing, vlastník koně, dokončila koupi koně až po uzávěrce přihlášek a dotazovala se na u pořadatele, zda přihláška je v pořádku či zda musí koně dohlásit za 54.400 €, dostal však od představitelů pořadatele zelenou. Uhradil tedy, stejně jako ostatních 12 startujících, až v pátek před dostihem OSK za 6.400 €, přihlášky do všech italských blacktype dostihů jsou bezplatné.

Scuderia Mag Horse Racing, která též obdržela sankci 1000 €, se s rozhodnutím rady nehodlá smířit a chce se dále soudit. Tuscan Gaze, nyní připravovaný Gianlucem Bietolinim v Maisons-Laffitte, by měl startovat 25. října v Gr.2 Gran Premio del Jockey Club v San Siru. (miv)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking