cheshire Oaks 2023Středeční mítink v Chesteru byl dějištěm předzkoušek obou klasických dostihů v Epsomu. V Cheshire Oaks změřilo své síly na trati 2500 metrů 8 klisen, ve stejně dlouhé Chester Vase ladilo formu na nejslavnější Derby na světě 5 hřebců.

 
Oba dostihy skončily podle očekávání - prosadili se v nich favorizovaní koně, oba dokonce odskakovali v desetinových kurzech. Což však, a to v obou případech, překvapením rozhodně bylo, to byla lehkost obou vítězů a jejich převaha nad poraženými. V Cheshire Oaks (L) zcela uchvátila diváky jak na závodišti, tak i u televizního přenosu kanálu ITV4, svěřenkyně Aidana O'Briena SAVETHELASTDANCE (Galileo), která si začala zlepšovat pozici v druhé půlce závěrečného oblouku a poté, co ji na jeho konci Ryan Moore pobídl, zareagovala fantastickým způsobem, během pár cvalových skoků si vytvořila rozhodující náskok, který až do cíle jen stupňovala na konečných 22 délek! Impozantní výkon se okamžitě odrazil v kurzech na Epsom Oaks, jehož je nyní horkou favoritkou s nabídkami kurzu lehce oscilujícími kolem hodnoty 6:4.V podobném duchu se odehrál i trial pro hřebce Chester Vase (Gr.3). I v něm favorizovaný ARREST (Frankel), jehož žokej Frankie Dettori oblékl dres hřebčína Juddmonte, nastoupil už v oblouku, do čela se dostal ještě dříve než Savethelastdance, a ač se ho coolmorský Adelaide River (Australia) snažil stíhat, v závěru takřka neježděný favorit, který jen bezpečně kontroloval pozici, nastřádal na svého soka 6 1/2 délky.

"Nebyl jsem překvapen vítězstvím, ale jeho lehkostí," uvedl v přenosu trenér John Gosden a nečekaná lehkost se projevila i v ante-post kurzech na Epsom Derby. Dosavadní favorit Auguste Rodin (Deep Impact), který zklamal v 2000 Guineas, stoupl z předstartovních 6:1 na 7:1 a stejný kurz má nyní i Arrest a také godolphinský Class 2 vítěz Military Order (Frankel). (miv)  


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net