Blazing comet3V červenci jej Christian Richner zakoupil pro maďarskou stáj na letní mixed dražbě v Deauville za 14.000 € a irský odchovanec Blazing Comet se tak stal zřejmě prvním synem neporaženého Frankela (Galileo), který přišel do Střední Evropy. Tuto neděli se v Kincsem Parku potřetí představil divákům a opět nenašel přemožitele.

 
V červenci jsme o něm psali jako o koni, co se narodil "se zlatou lžičkou v hubě". Blazing Comet má excelentní rodokmen, neboť jeho matkou je nestartovavší Moonlight's Box (Nureyev), matka vítěze Prix de l'Arc de Triomphe Bago (Nashwan) a vítěze Prix du Moulin de Longchamp (Gr.1) a dalších velkých dostihů Maxiose (Monsun). Špičková rodina dále pokračuje skvělou Coup de Genie (Mr Prospector), pravou sestrou šampióna Machiavelliana a matkou francouzské šampiónky Deneboly (Storm Cat).

Před svým příchodem do Maďarska Blazing Comet absolvoval ve Francii 4 starty, z nichž však vytěžil jen jedno třetí a jedno čtvrté místo, za která získal 3.025 €. U našich jižních sousedů si ale vede zcela jinak. První start, který se však odehrál v tamním dostihu V. kategorie, proměnil na konci října v naprosto suverénní 16-ti délkové vítězství. V polovině listopadu již startoval v silnější konkurenci ve Visegrádi díj (II.k.), kterou vyhrál s náskokem 7 délek. Včera svou skvělou maďarskou bilanci završil triumfem v hlavním dostihu dne Ászári díj (I.k.) na 1400 metrů, byť tentokrát vyhrál jen s náskokem 1 1/2 délky.

Nepřehlédněte: V Hongkongu kralovali Japonci. Jediný evropský úspěch zajistil Mogul

V dostihu skončil na čtvrtém místě další Frankelův potomek klisna Shammah, která v Maďarsku též absolvovala svůj třetí start a pokaždé skončila na čtvrtém místě. Nutno dodat, že Shammah naopak běhala jen velké dostihy a při svém maďarském debutu v Overdose díj (Gd2) o 1 1/4 délky zdolala českého šampióna sprinterů Mr Righta. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking