Po dlouhých měsících se změnilo čelo The Longines World's Best Racehorse Rankings, hodnocení nejlepších koní planety, na kterém už není fenomenální australská hvězda Winx (Street Cry). Tu stále v žebříčku najdeme, ač se již pilně připravuje na roli matky, jejích 125 liber, které za letošní výkony společně s Beauty Generation a City of Light získala, bylo ale překonáno.

 
V očích handicaperů byl ještě hodnotnějším výkonem dosavadní části letošní sezóny ten, který podal pětiletý Crystal Ocean (Sea The Stars) v Prince of Wales Stakes (Gr.1) při druhém dni červnového Royal Ascotu. Za porážku vynikající Magical (Galileo) získal svěřenec Michaela Stouta (a jeho 80. vítěz na Royal Ascotu) známku 127 liber a stanul v čele hodnocení. Za ním zůstává výše zmíněná trojice a za ní se 124 librami již penzionovaný sprinter Blue Point (Shamardal), který v Ascotu triumfoval hned 2x - v KIng's Stand Stakes (Gr.1) a Diamond Jubilee Stakes (Gr.1). Až za ním je navrátivší se Enable (Nathaniel), aktuálně hodnocená 123 librami.

Klasickému ročníku vládne čtveřice hřebců, kteří od handicaperů dostali shodně 120 liber. Nejlepšími tříletky tak jsou diskvalifikovaný vítěz Kentucky Derby Maximum Security (New Year's Day) společně s vítězem Irish 2000 Guineas Phoenix of Spain (Lope de Vega), vítězem francouzského derby Sottsassem (Siyouni) a do nejvyšší hry navrátivším se Too Darn Hot (Dubawi). (miv)   

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking