winx legend"The story is complete!" To byla první slova komentátora přenosu Racing World Australia přenášeného anglickou Sky Sport Racing poté, co Winx (Street Cry) proběhla vítězně cílem Queen Elizabeth Stakes (Gr.1). Sedmiletá australská hvězda se tak rozloučila s kariérou, čítající 37 vítězství, z nichž 33 dosáhla v nepřetržité řadě a vytvořila světový rekord v počtu Gr.1 vítězství.

 
Bylo to dojemné a fascinující. Po dostihu si naposledy zacválala před triubunou, z ampliónů se Tina Turner snažila svou písní Simply The Best (Jednoduše nejlepší) přehlušit hučící tribuny a trenér Chris Waller, jemuž v předešlém dostihu vyhrála Verry Elleegant (Zed) Australian Oaks (Gr.1) a mohl tak s Winx navíc slavit 100. Gr.1 vítězství své kariéry, se slzami na krajíčku do kamery vyprávěl o tom, co pro něj Winx znamenala. Snad jen žokej Hugh Bowman by si přál lepší tečku. Poté, co opustil sedlo své stále partnerky a chtěl se rozloučit polibkem, Winx hodila hlavou a rozsekla mu dolní ret. Na otázky komentárora tak odpovídal se zakrváceným kapesníkem, pravidelně přikládaným ke rtu.

Dostih (viz technický výsledek) byl takový, jaké Winx předváděla standardně. Zpočátku v druhé části pole, v oblouku posun blízko čela zvenčí a pak již jen finiš, na který opět nikdo ze soupeřů nenašel odpověď. Druhý za Winx skončil Kluger (King Kamehameha), ztrácející 1 1/2 délky, třetí Hartnell (Authorized) další 2 1/2 délky zpět, a čtvrtý Happy Clapper (Teofilo). 
 WINX (AUS)
Street Cry - Vegas Showgirl, Al Akbar 
nar. 14.9. 2011
chovatel: Fairway Thoroughbreds
Majitel: Magic Bloodstock Racing, R.G. Treweeke & D.N. Kepitis
Trenér: Chris Waller
43 startů, 37 vítězství, 3 druhá místa, 26,421.176 AS$


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking