winx georgeryder19Zítra krátce po sedmé hodině ranní bude po všem. V tu dobu už budou návštěvníci australského Randwicku opět tleskat své hvězdě WINX (Street Cry), a to i v tom případě, že svůj poslední start v kariéře nepromění v očekávané vítězství. Budou jí tleskat, aby vzdali hold a rozloučili se s hvězdou, která v posledních 4 sezónách fascinovala nejen australské turfmany, ale postupně i příznivce dostihů po celém světě, který s napětím a vášní sledoval neuvěřitelnou sérii 32 vítězství bez porážky i historicky nejvyšší počet Gr.1 vítězství, kterých dosáhl jediný kůň.


Ač ještě v týdnu deník Australian spekuloval o možnosti startu Winx v Ascotu, zítřejší Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 3+, 2000 m) budou labutí písní sedmileté superstar, která v péči Chrise Wallera získala již 36 vítězství včetně rekordních 23 dosažených v Gr.1 dostizích. Zítra opět nastoupí s Hughem Bowmanem v sedle, opět zřejmě jako nikoliv desetinová ale setinová favoritka. Ve svém posledním startu se střetne mj. s Happy Clapperem (Teofilo), který v posledních dvou startech Winx skončil za klisnou druhý, přičemž v Chipping Norton Stakes se ji pokusil, ovšem beznadějně, utéct. Rozloučit se s Winx přijede i godolphinský Hartnell (Authorized), který se hlavně v sezóně 2016/17 pravidelně pokoušel o klisnin skalp a dokonce 7x za ní skončil na druhém místě. Tito dva by měli být nejvážnějšími soupeři, ale nutno dodat, že s rostoucím věhlasem klisny trochu klesá třída těch, kteří jsou ochotni se jí postavit. Poprvé se s Winx střetne "náš starý známý" Eminent, Frankelův syn, ještě loni běhající v Evropě, který minulý měsíc absolvoval první australský start (nyní již pod jménem He's Eminent) a skončil druhý za Aviliem (Pivotal) v Ranvet Stakes (Gr.1).

Zítřejší den bude výjimečný i pro trenéra Wallera, a to nejen kvůli loučení své hvězdy. Před Winx bude sedlal do Australian Oaks (Gr.1) favorizovanou Verry Elleegant (Zed) a pokud se jí podaří uspět, může být očekávaný triumf Winx jubilejním stým Gr.1 úspěchem jeho kariéry. Všechny pohledy jsou ale upřeny na Winx a ač i pro trenéra bude loučení těžké, serveru Racenet se v týdnu svěřil s tím, jak náročné pro něj bylo čelit tlakům a napětí spojeným s fantastickou kariérou jeho svěřenkyně. "Je těžké popsat jaký to byl tlak a co jsme sami sobě připravili," uvedl. "Bylo to nekončící, den za dnem a další a další," vysvětloval. "Winx mne ale i hodně naučila, zvláště pochopit očekávání lidí. Bylo to privilegium ji trénovat.

V článku, který vyšel počátkem týdne uvedl, že již jen odpočítává cvaly a rád už by se přenesl do sobotního rána, kdy Winx bezpečně dopraví na závodiště. V sobotu v 7.05 našeho času, na kdy je plánován start Queen Elizabeth Stakes, z něj napětí spadne a celý svět se naposledy bude kochat finišem hvězdy, kterou připravil k neuvěřitelným výkonům. Rozloučí se s ní v dostihu, jehož dva poslední ročníky snadno ovládla s náskokem 5 a 1/4, respektive 3 3/4 délky. Jak dopadne tentokrát? (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking