Magyar STL AllamfoTrenér Václav Luka měl dnes koně na třech závodištích a všude se mu dařilo na výbornou. V Budapešti dnes po 17. hodině doslova "zaválel" tříletý Államfö (Latin Lover). V Magyar St. Leger (3 l. hř. + kl., Gd-2, 2800 m, 4,5 mil. Ft) totiž pod vedením ž. Pavlíny Filipové získal své vůbec první vítězství v životě - a to snadno o šest délek v klasickém dostihu!


Zástupce stáje Nyírségi istálló svého chovatele Zsolta Gajdose se ukázal maďarskému publiku letos už potřetí. Po druhých místech v Alagi díj a Magyar Háromévesek Nagydíja se tentokrát dokázal vítězně prosadit. Pavlína Filipová ho vedla zpočátku okolo páté pozice a do cílové roviny točili s Államföm na třetí pozici. V cílové rovině černý hřebec akceleroval a dosáhl cíle o šest délek dříve než druhý Alter Poseidon (Poseidon Adventure) a třetí Mont Master (Captain Marvelous), který ho minule porazil o půl délky. Államfö vydělal 2,25 mil. forintů, což je v přepočtu asi 173 tisíc korun.

Žokejka Pavlína Filipová prožívá letos svou nejlepší sezónu. Kromě dnešního klasického triumfu si připsala i další velká vítězství s Mollys Bestem (Elusive City) a Sweeticon (Sixties Icon) - v pražské Sprintérské ceně resp. ve Svatováclavské ceně. (mze)

Záznam dostihu (8. futam) a výsledky    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net