MeranoTýden po vrcholu italské překážkové sezóny byly k vidění v Meranu provozní dostihy, kde také dostali příležitost začínající překážkáři. Ze sedmi českých startujících byli až na jednu výjimku všichni koně v cíli za peníze. Jediné vítězství získal potřetí letos pro stáj Scuderia Aichner SRL triumfující Starman (Manduro), který pod vedením Josefa Bartoše triumfoval o více než 4 délky v Premio Nello Coccia (4+, siepi, 3000 m, 12.000 euro, záznam).


Do prodejní Premio Roberto Feligioni (4+., steeple, 3550 m, 12.000 euro, záznam) zamířili tři čeští koně a nejlépe z nich byl v cíli druhý z Velké wroclawské Larizano (Jape), který si poprvé otestoval italské skoky a kterého dostihem provedl Dominik Pastuszka. Tři čtvrtě délky za ním skončil Ole Caballero (Sholokhov) s Josefem Bartošem a blízko v cíli byl i čtvrtý Le Moulleau (Silver Frost) vedený Janem Kratochvílem.

V Premio Tempo d´Or (4l., siepi, 3000 m, 15.000 euro, záznam) šel na start již s jednou překážkovou zkušeností Melandro (Alexandros), ale ten se ani s Josefem Bartošem dnes nedokázal prosadit na tabulová místa. Naopak dobrý překážkový debut si odbyl King Kong (Kamsin), který za asistence Jana Kratochvíla doběhl druhý o více než čtyři délky za vítězem.

Vystoupení českých koní v Meranu uzavřel v Premio Memc – Global Wafers (3l., siepi, 3000 m, 17.600 euro, záznam) třetím místem Poet´s Shadow (Poet´s Voice) s Josefem Bartošem. Jejich ztráta na vítěze byla v cíli více než 11 délek. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net