Broz RomanV sobotu se dařilo nejen hokejové české reprezentaci. Skvěle si vedli i dostihoví koně v německém Halle, kde se jim podařilo zvítězit ve třech dostizích a domácí diváci museli dvakrát sledovat souboj dvou českých koní o vítězství.

 
Největší měrou se na německém úspěchu podíleli svěřenci v Krabčicích působícího trenéra Jiřího Brože, kteří z Halle vezou dvě vítězství a po jednom druhém a čtvrtém místě.

Právě Jiřím Brožem připravovaný valach LETSGO (Goken) skvělý den českých koní odstartoval, když s Tomášem Romanem v sedle s náskokem tří délek vyhrál pro stáj Excelent-K s.r.o. Liberec druhý dostih dne Preis der Halleschen Wohnungsgenossenschaft FREIHEIT eG (Classe E, 4+, 1750 m, 5.000 €) pro nezvítězivší koně, v němž na druhém místě finišovala Kaleomiya (Recoletos).

Následovalo druhé místo Aniely (Anjaal) ve čtyřkovém handicapu Wettstar.de.Rennen na 1350 metrů o 5 tisíc eur a poté přišel další český 1-2 doběh. O 30 Jahre I.K. Hofmann GmbH - NL Halle Rennen (Agl. IV, 3+, 1350 m, 5.000 €) spolu svedli nádherný souboj pětiletý Twilight Bay (Twilight Son) s Bauyrzhanem Murzabayevem se sedmiletým Amosem (Gutaifan), vedeným Milanem Zatloukalem. O pouhý nos se radoval svěřenec Filipa Neuberga z jeho vlastní stáje AMOS.

Nepřehlédněte: Rabbit Trhový Štěpánov nakupoval v Irsku. Z tamního breeze-upu veze pět dvouletých

V těsném doběhu pak přidal další český triumf šestiletý valach PP Zámrsk PARIGI (Kendargent), kterým tým Brož - Roman završil double. V trojkovém handicapu Preis der Händelfestspiele - Viererwette mit 10.000 Euro Garantieauszahlung (3+, 1750 m, 7.200 €) o krk zdolali domácího Geopolitica (Mehmas) s Adamem Florianem, za nímž na třetím místě finišoval Rájův svěřenec Anniemation (Acclamation). 

Ke skvělé české bilanci následně Mannix (Intello) přidal ještě čtvrté místo v Personal-Hofmann- Rennen (Agl IV., 3+, 1750 m, 5.000 €) a tak jediným českým koněm, který nedosáhl na dotované umístění, byl Bundeskanzler (Dandy Man), který v trojkovém handicapu na 1500 metrů finišoval šestý, krk od poslední dotované pozice.

Memento Mori v listed

Zatímco Halle sledovalo smršť českých triumfů v handicapech, Miláno bylo svědkem blacktype premiéry pětiletého valacha stáje BoKaBau s.r.o. Memento Mori (Fast Company). Svěřenec Václava Luky mladšího se s Martinem Laubem v sedle postavil na start listed Premio Bereguardo (1600 m, 45.100 €, záznam), kde na těžké dráze v poli 11 koní obsadil šesté místo.

Miloslav Vlček        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net