Ponntos grosChenePonntos zraje jak víno. Už jsme to letos psali několikrát, ale hřebec ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové nás neustále přesvědčuje, že dokáže být ještě lepší. Už dávno není "jen" tou rychlou střelou, která soupeřům na startu uteče a na distanci čelí nátlaku soupeřů, ale špičkovým sprinterem, který, když je potřeba, dokáže znovu zabrat a ukázat soupeřům, kolik třídy v něm je. V neděli to ukázal i na scéně Gr.2 dostihu v Chantilly při nejvýznamnějším dostihovém dni malebného závodiště, které hostilo i francouzské derby.

 
Po předešlém triumfu v Prix de Saint-Georges (Gr.3) v Longchamp nastupoval svěřenec Miroslava Nieslanika na start Prix du Gros-Chene (Gr.2, 3+, 1000 m, 130.000 €) jako první favorit. Do jeho sedla se znovu vyhoupl Mickael Barzalona a i průběh dostihu byl jako přes kopírák. Ponntos se opět po startu dostal do čela a s náskokem jedné délky vodil. Třista metrů před cílem na něj přišli soupeři, ale poté, co těsně před distancí jej Barzalona pobídl bičem, Ponntos znovu zrychlil, přičemž na toto zrychlení nikdo ze soupeřů nedokázal adekvátně reagovat. Ponntos tak do cíle dorazil s náskokem 2 1/2 délky a na těžké dráze dokázal zaběhnout čas 0:57.72.

Nepřehlédněte: City of Troy zpět na trůně. Aidan O'Brien získal desáté vítězství v Epsom derby

Již páté blacktype vítězství, ale první kategorie Gr.2, přineslo stáji zisk 74.100 €, díky němuž se Ponntosovo konto přehouplo přes hranici 10 miliónů korun na 10,071.470 Kč a v žebříčku nejbohatších českých koní přeskočil Nagano Golda, Al Bustana, Sixteen, Darsalama i Notti Magiche. Stal se tak již devátým koněm v historii našeho turfu, který překonal tuto bájnou hranici, přičemž po Subway Dancerovi (Shamardal) teprve druhým, jemuž se to podařilo v rovinových dostizích. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net